“Розумний будинок” – універсальний пульт дистанційного керування пристроями, в тому числі пристроями різного призначення. Обігрівачем або кондиціонером, бойлером або витяжкою, електричною плитою або морозильником, обігрівом сауни або поливом галявини, освітленням в приміщенні або у дворі можна однаково ефективно управляти з одного центру.
Причому управляти всіма ними можна, не залишаючи місця. Управління електроприладами в “розумному будинку” в системі MimiSmart здійснюється віддалено за допомогою смартфона, планшета або настінного пристрою. Навіть після виходу з дому віддалене вимикання світла, кондиціонера, телевізора та іншої техніки не проблема. Система розумного будинку також підтримує голосове управління електричними пристроями!
Контролер електроприладів “розумного будинку” надає не тільки можливість включати і вимикати прилади, а й контролювати поточний стан електроприладів. Наприклад:
Купити дистанційне керування пристроями нескладно, але «розумний будинок» вміє набагато більше – створювати і виконувати різні сценарії роботи пристроїв. Наприклад, візьмемо сценарій, в якому ми хочемо контролювати рівень освітлення в нашій квартирі. Проект буде відповідати тому, що телевізор відображає на екрані. Завдяки цьому можна створити цікаву обстановку, яка додасть кімнаті цікаву атмосферу відразу після запуску домашнього кінотеатру.
Крім того, автоматизована система управління освітленням робить освітлення не тільки більш комфортним, але і більш економічним. “Розумний будинок” автоматично вимкне світло в кімнатах, де нікого немає. Таким чином, вартість автоматизованого управління освітленням в “розумному будинку” швидко окупається за рахунок зекономленої таким чином електроенергії.
Дуже важливим поняттям, використовуваним при впровадженні системи розумного будинку, є енергоефективність. Оптимальне управління всіма електричними пристроями, а також системою опалення та кондиціонування повітря дозволяє значно заощадити фінансові кошти.
Розділивши всю електроустановку на кілька секцій, ми можемо налаштувати систему таким чином, щоб при виході з дому холодильник і пральна машина були включені, а праска і всі пристрої в режимі очікування (з палаючої підставкою – діодом) відключені від джерела живлення.
Одна з найважливіших функцій, що використовуються в системі розумного будинку – – це управління освітленням всієї будівлі. Воно полягає в управлінні безліччю ланцюгів освітлення з можливістю налаштування потужності освітлення обраних ламп. Таке схемне програмування зазвичай називають світловою сценою. Уявіть, що ви повертаєтеся додому після дня відсутності. При наближенні до будівлі включається зовнішнє освітлення. Опинившись всередині, датчик руху включає освітлення холу.
Одним натисканням кнопки включається освітлення на кухні, у вітальні, їдальні і на сходах. При переході в наступну частину будинку автоматично включається освітлення інших кімнат. Те ж саме відбувається, коли ви виходите з дому. Натискання однієї кнопки в холі вимкне освітлення у всьому будинку, а світло у вестибюлі автоматично вимкнеться після закриття вхідних дверей. Інтенсивність світла також можна регулювати в залежності від часу доби. Варто зменшити освітлення в нічній частині будинку, щоб не засліпити яскравим світлом під час прогулянки у ванну.
Ще кілька років тому дистанційне керування побутовою технікою вважалося фантастикою далекого майбутнього. Але сьогодні система» Розумний будинок ” від MimiSmart і автоматика управління електроприладами доступні буквально кожному!