Захист від протікання води своїми руками

Заміські будинки дозволяють комфортно відпочити, відчути єднання з природою, попрацювати, особливо творчо, далеко від міської суєти. Однак, наприклад, в зимовий час багато господарів приїжджають сюди рідко. Тим часом, будь-який такий будинок – це система комунікацій, в тому числі, і водопровідних. Вони, на жаль, мають властивість періодично протікати. Найбільшої шкоди такі протікання можуть завдати під час тривалої відсутності господарів. Тому зараз розробляються різні автономні системи захисту будинку від протікання. Багато з них явно не дешеві, хоча і надійні.

Однак є можливість виготовити і встановити таку систему і самостійно, причому, не дуже затратно.

Види подібних систем

Є дві технології систем захисту приміщення від небажаного проникнення води. Найсуттєвіше їх відмінність-передача сигналу від датчика до контролера і пристроїв, які будуть реагувати на протікання.

Системи з дротовим зв’язком прості, надійні, але нерідко їх прокладка порушує інтер’єр приміщення, а при віддаленості об’єктів обслуговування від контролера Сігал про проникнення води може бути слабким.

Бездротові системи прокладки кабельної системи не вимагають, проте потрібно буде разом з датчиками встановлювати і пристрої радіозв’язку.

Контролер

Мозок всієї подібної системи-блок управління, який приймає сигнал від датчика протікання і після цього приводить в дію виконавчий пристрій, – воно, як правило, припиняє подачу води на певній ділянці водорозподілу. Є три основних моделі подібного роду:

найпростіші модулі релейного типу підключаються до одного або двох датчиків, є і складні варіанти Omron, які можуть взаємодіяти і з великою кількістю приладів;
програмовані контролери з використанням комп’ютерів;
найпростіші пристрої-на транзисторах, їх можна зібрати самостійно при певних навичках.

При отриманні тривожного сигналу від датчиків контролер повинен виконати функцію оповіщення господаря будинку про те, що трапилося через мобільний телефон або комп’ютерну мережу.

Датчики протечки

Ці Детектори великої складності не представляють. При намоканні електродів ланцюг замикається, і спрацьовує підсилювач сигналу. Деякі датчики обладнані звуковими і світловими сигналами.

Виконавчі пристрої

Вони при виявленні протікання перекривають водопровід. Для цього застосовуються або кульові крани, або спеціальні клапани. Ще передбачаються допоміжні пристрої:

модуль радіозв’язку;
Підсилювачі сигналу, що посилається;
проміжне реле.

При усуненні аварійної ситуації має бути передбачено швидке і нескладне повернення системи водопостачання в робочий стан.

Монтаж і процес складання

Якщо всі компоненти системи сумісні, монтаж великих труднощів не складе. Це потрібно враховувати при окремій покупці датчиків і колектора. Різнорідність комплектуючих краще виключити.

Після монтажу системи захисту будинку проти протікання необхідно провести її тестування і тільки після цього остаточно вводити обладнання в експлуатацію.