Можливості датчиків руху. Переваги для вашого будинку

13 Січня 2022

Бездротові датчики – добре відоме рішення. Деякі вважають їх функціональним доповненням існуючих систем, інші — марними витратами. Що слід знати про датчики руху та їх можливості?

Перше знайомство

Сучасний датчик руху – це пристрій, який сигналізує про рух об’єктів на певній території. Існують різні види таких датчиків, що відрізняються функціональністю та можливостями.

Види датчиків руху

Технологія дії таких пристроїв ґрунтується на аналізі випромінювання:

  1. світла,
  2. звуку,
  3. радіохвиль.

Самі датчики фахівці поділяють на

  1. інфрачервоні,
  2. ультразвукові,
  3. фотоелектричні.

PIR – пасивні інфрачервоні датчики – найпопулярніші рішення. Кожен із пристроїв, заснованих на різних технологіях, мають свої сильні та слабкі сторони. Комбіновані рішення дозволяють отримати максимально можливу точність визначення руху, використовуючи різні типи датчиків.

Можливості застосування

Датчики руху використовуються в багатьох системах розумного будинку. Їхня інтеграція в багато рішень для розумного будинку дозволяє отримати додаткові можливості та функції.

Безпека

Насамперед датчики застосовуються для контролю проникнення в приміщення та забезпечення безпеки будинку або комерційного приміщення, а також прилеглої території.

Датчик може передати сигнал в охоронне агентство або мобільний пристрій користувача. Спрацювання датчика може запустити будь-який вибраний сценарій.

Управління опаленням та освітленням – економія ресурсів

Управління освітленням – дуже популярне рішення. Таке рішення дозволяє значно економити електроенергію, включаючи джерела світла, тільки якщо в приміщенні з’являється людина. Інтеграція датчиків руху в систему освітлення також дозволяє знижувати яскравість або повністю відключати світло, якщо приміщення порожнє.

Використання датчиків разом із системою опалення та кондиціонування дозволяє повноцінно нагрівати та охолоджувати кімнати, коли в них є люди, що знижують потужність у порожніх приміщеннях. Навіть зміна температури на кілька градусів призводить до значної економії ресурсів.

Резюме

Сучасні пристрої, що дозволяють визначити присутність людини в кімнаті, дозволяють не лише покращити системи безпеки та захисту будинку, а й допомагають економно витрачати ресурси. Встановлення датчиків руху та їх інтеграція в системи опалення та освітлення дозволяє отримати значну економію та досить швидко окупити таке вкладення коштів. Крім того, датчики руху дозволяють підвищити комфорт використання приміщень, автоматично включаючи та вимикаючи світло за запрограмованим сценарієм.

Ці непомітні гаджети є незамінними елементами систем автоматизації та розумних будинків. Останнє дозволяє налаштувати багато, на перший погляд нетривіальних сценаріїв, які значно спростять повсякденні рутинні дії та підвищать комфорт домочадців.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка