Розумне світло для дому-що це таке і як працює

На перший погляд, система автоматичного управління для заміського будинку виглядає як надмірна розкіш. Однак, якщо уважно порахувати всі переваги і фінансовий результат, то виявиться що це зовсім не так.

Автоматичне управління системою енергозабезпечення може допомогти заощадити значні кошти, які господарі будинку витрачають на освітлення, вентиляцію і кондиціонування приміщень. Система “розумне світло”, інтегрована в систему автоматичного управління будинком дозволить вирішити такі завдання:

Організувати ефективне, економне освітлення приміщень;
Може застосовуватися в системі пасивної безпеки, будучи інтегрованою частиною сигналізації;
Організувати безперебійну роботу теплиці або зимового саду в ті дні, коли господарі відсутні.
Розумне освітлення

За допомогою системи» розумний будинок”, освітлення приміщень і прилеглої території може бути організовано таким чином, щоб домогтися максимальної економії електрики. Наприклад, система може бути синхронізована з мережею датчиків руху і обсягу — це дозволить запрограмувати її таким чином, щоб освітлення включалося автоматично і тільки в тих місцях, де в цей момент знаходиться людина. Якщо ж людина залишає освітлюваний простір, то світло відключається за непотрібність.

Можлива настройка роботи системи в різних режимах, в залежності від часу доби. Наприклад, вночі яскравий сет не так і потрібен-робота освітлювального обладнання з настанням нічного часу буде автоматично переводитися в тьмяний режим.

Здавалося б, система коштує чималих грошей, однак, підрахувавши вигоду від економії електрики тільки на організації ефективного освітлення, Ваша думка швидко зміниться.

Розумне світло-розумна безпека

Система автоматичного освітлення може бути синхронізована з системою датчиків руху, причому як в приміщеннях будинку, так і по периметру земельної ділянки і у дворі. Такий технологічний симбіоз може бути використаний як структурний елемент загальної системи забезпечення безпеки.

Як відомо, зловмисники люблять діяти в темряві. Якщо по периметру двору встановлені працюючі відеокамери і датчики руху, то злодії ніколи не спробують проникнути в будинок днем. Підтримувати постійне освітлення у всьому дворі і по всьому периметру земельної ділянки протягом усього осінньо-зимового періоду в кожну довгу зимову ніч-дорого і безглуздо. Набагато раціональніше оснастити периметр датчиками руху, камерами і системою розумного освітлення.

У разі, якщо через огорожу у двір намагаються проникнути зловмисники, буде включатися система Розумний будинок, яка освітить простір, що піддався проникненню. Камери зафіксують те, що відбувається, а система безпеки автоматично відправить сигнал і зображення господареві і охоронної компанії.

Розумне світло в зимовому саду

Система розумного освітлення допоможе організувати теплицю або зимовий сад навіть в будинку, який ви відвідуєте лише періодично в зимові місяці. Як відомо, рослинам постійно потрібне світло. Розумне освітлення можна налаштувати таким чином, що навіть найвимогливіші культури і тропічні рослини отримували потрібну їм дозу ультрафіолету кожен день.