Розумний будинок

08 Лютого 2022

Скільки буде коштувати управління “розумним будинком” з телефону

“Розумний будинок” – це комплексна система, яка дозволяє керувати будинком дистанційно (включити світло, чайник, закрити двері, відкрити штори, а також така система автоматично підлаштовується під свого господаря, що значно полегшує виконання повсякденних завдань). Все це звичайно цікаво і корисно, але багато хто цікавить питання – в яку суму постане обслуговування системою? Для прикладу візьмемо найпопулярніші датчики для дому та порахуємо їх вартість:

  1. Установка системи відеоспостереження в кожній кімнаті з режимом нічного бачення та можливістю перегляду відео через смартфон (вона особливо потрібна якщо ви часто буваєте поза домом і потрібно постійно контролювати все, що відбувається цілодобово в режимі онлайн, а також всі відео зберігаються в хмарі і будуть у вас в постійному доступі) – одна найпростіша камера буде коштувати від 50 $.
  2. Установка “розумних” лампочок (вони бувають різних кольорів, розмірів та режимів, а управління, включення та відключення здійснюється через мобільний додаток або звернення до голосового помічника Алісі) – одна лампочка буде в районі 20 $.
  3. “Розумна розетка” (до неї можна підключити освіжувач, пилососи, заряджати гаджети та багато іншого, а також вона попередити та відключить прилади у разі короткого замикання). Управління здійснюється за допомогою мобільного додатка, а одна розетка коштує близько 17$.
  4. “Розумний чайник” (використовуючи мобільний додаток або голосові команди можна увімкнути та вимкнути його навіть якщо ви знаходитесь не вдома і згадали, що забули вимкнути чайник). Найпростіша модель коштуватиме від 80 $.
  5. “Розумна колонка Аліса” дуже потрібна та корисна в побуті річ (завдяки їй можна керувати всіма датчиками від “розумного будинку”, а також слухати музику, читати книги, розмовляти, відповідати на дзвінки, шукати інформацію тощо). Вона враховує всі ваші дані і намагається якнайкраще оптимізуватися, але її вартість починається від 100$
  6. “Розумна годівниця для тварин” (незамінна річ для тих, у кого є тварини) Годівниця оснащена звуковим датчиком і відеокамерою, яка дозволяє постійно контролювати свого вихованця , Але й ціна буде кусатися, тому що їхня вартість починається від 200$.

Висновок

Це лише частина всієї системи “розумного будинку”, є безліч інших датчиків, починаючи від “розумних простирадл” і закінчуючи “розумними шторами”. В принципі, це не так вже й дорого враховуючи, що така система прослужить довгий час, а вся вартість вищезазначених датчиків буде коштувати близько 500 $, але це без урахування “розумної” годівниці. Тішить, що всі ці речі можна встановити самому без спеціальних знань, фахівців і витрачаючи на це не більше 30 хвилин, головне, щоб у будинку був хороший Wi-fi, тому що він звичайного мобільного інтернету датчики можуть не синхронізуватися. У мобільному додатку можна все відрегулювати та бути впевненим, що будинок буде під надійним контролем системи.