Розумний будинок з чого почати проектування

Установку системи розумного будинку рекомендується планувати заздалегідь, як і в інших ситуаціях. Необхідно не тільки продумати загальну концепцію, а й зупинитися на деяких нюансах докладніше. Тоді користувачам не доведеться поспішати при покупці обладнання, вирішенні інших нагальних проблем. Як спланувати систему?

Початок проектування

Для складання грамотних проектів досить отримання точних відповідей всього на кілька питань.

Ким експлуатується Розумний будинок?

Спочатку треба визначити, хто буде щодня використовувати систему.

Варто пам’ятати про те, що не кожен житель буде технічно підкований в потрібній мірі, це стосується і молодих людей. Треба продумати розташування більшості гаджетів так, щоб вони не викликали дискомфорту У інших. Деяким зручно користуватися старими схемами роботи побутової техніки, приладів освітлення і так далі.

Краще заздалегідь провести бесіду з кожним потенційним користувачем. І запитати про те, що важливо для нього в кожному конкретному випадку.

Чим планується управляти?

Для яких цілей буде ставитися домашня автоматизація? Треба подумати про рутинні дії, які хотілося б автоматизувати, наскільки це можливо. Спочатку позначають проблему, а потім вже шукають для неї технічне рішення. Зворотний порядок дій не дасть потрібного результату.

Можна назвати кілька сценаріїв використання, що набули поширення на практиці:

Оповіщення про те, як працюють різні датчики і системи.
Управління доступом для внутрішнього утримання житла.
Побутові електричні прилади з віддаленим управлінням.
Моторизовані тенти басейнів, насоси та вода з віддаленим керуванням.
Автоматизація для поливу на газонах і галявинах.
Управління електричними системами, прив’язаними до вентиляції та опалення.
Автоматизоване освітлення.
Управління бойлерами або автоматичними водонагрівачами.
Моніторинг енергоспоживання, управління ним.
Штори, жалюзі і вікна з підтримкою сучасних технологій.

І це далеко не всі сценарії, доступні для розумного будинку і управління ним.

Як планується організувати управління?

Чи потрібно встановити центральну систему, забезпечену додатковим екраном? Можна використовувати своєрідну єдину мережу. Телефон, вимикачі, голос – для управління зараз можна використовувати будь-який зручний варіант. Не варто забувати про доступні можливості бюджету.

Поетапний план

Навіть Автоматизація житла вимагає складання такого плану. Завдяки цьому стає простіше оцінити масштаб робіт, врахувати всі етапи, що стали критично важливими. Починати прийнято електропроводкою. Якщо її знос і безпека залишають бажати кращого – то і розумний будинок відкладають, поки не будуть усунені поточні проблеми.

Проект автоматизації вимагає ретельного продумування. Адже багато систем припускають наявність додаткових елементів для управління, або харчування. Перспектива розширення розумного будинку в майбутньому теж враховується. Спочатку вирішують, де будуть ставити пристрої, потім вже думають про проведення електропроводки.

Іноді не обійтися без підключення до так званої магістралі. Треба провести попередню консультацію з електриком з приводу такої можливості.

Місця установки датчиків і контролерів, актуатора відзначаються на попередньому плані окремо. Бездротові різновиди краще ставити в центрі приміщень, коли це можливо. І чим більше буде ретрансляторів сигналу – тим краще. Треба знати про використовувані матеріали та їх особливості, здатність глушити передачу інформації. В цьому випадку облаштування житла спрощується.