Розумний будинок-набір обладнання або щось більше

03 Травня 2021

За результатами досліджень, найвимогливішими покупцями елементів “розумного” будинку є молоді кар’єристи. Всі вони виділяють три найбільш важливих фактори:

Безпека
Оптимізоване споживання електричної енергії
Комфорт

На перший погляд може здатися що” розумний ” будинок – це просто набір корисного обладнання. Однак, насправді, не варто розглядати кожне обладнання окремо. Разом елементи” розумного ” будинку утворюють збалансовану систему автоматизованого управління. Правильно спроектована система може значно спростити домашні клопоти і зробити проживання в будинку більш комфортним. “Розумний” будинок цілком може стати чудовою альтернативою дворецького. Система буде без участі господаря підтримувати в кімнатах потрібну температуру, виконувати доручення (включити чайник, телевізор, музичний центр, вимкнути світло або зробити його більш тьмяним і т.д.).

Розумний будинок як охоронна система

Безпека-одна з найбільш важливих функцій системи, яка ніколи не повинна давати збій. Користувачі “розумного” будинку можуть не турбуватися, що забули закрити двері або вікно перед відходом з квартири. Система подбає про все сама. Такі інженерні системи в будинку, як вентиляцію та опалення варто доповнити спеціальними “розумними” датчиками, які будуть постійно контролювати температуру і встановлювати потрібний мікроклімат.

Що не можна назвати” розумним ” будинком?

Деякі комплекти можуть включати в себе більше десяти різних компонентів. Однак, іноді все це не можна назвати “розумним” будинком. Якщо все обладнання, або його велика частина ніяк не пов’язане між собою – це просто набір зручних пристосувань, які звичайно можуть спростити життя, але разом з цим принесуть деякі нові труднощі. Найбільш часта з них-проблема управління системою. Власник інтелектуальних технологій повинен розслабитися і відволіктися від турбот, які тепер буде виконувати обладнання після його монтажу, а не ламати голову над управлінням елементами або моніторингом їх роботи.

Найчастіше система визначає свого господаря за допомогою технології FaceID. Ця функція вбудовується в планшет. Гаджет за допомогою камери сканує риси обличчя користувача і визначає, чи є він господарем будинку чи ні. Віртуальний помічник допоможе зв’язатися з гостем, який стоїть біля дверей навіть в тому випадку, якщо господар знаходиться в іншому місті або навіть країні.

Таким чином, просто додати купу різного інтелектуального обладнання в квартиру недостатньо. Набагато складніше вибудувати систему” Розумний ” будинок з нуля, щоб всі елементи в ньому були ретельно збалансовані. Цілком ймовірно, що при належному підході до проектування, користувач зможе заощадити на відмові від непотрібного обладнання. Всі зекономлені кошти краще витратити на більш потрібне обладнання, яке органічно доповнить систему, а не перевантажить її.