Розумний будинок: як саме він захищатиме від злодіїв

Для багатьох літо-сезон відпочинку і відпусток. Тим часом для грабіжників це найбільш завантажений період року. Що можна зробити, щоб не зіпсувати собі відпустку, переживаючи, що повернешся в пограбований будинок?

Експерти з інтелектуальних систем розповідають про можливості, пропоновані системами автоматизації будинків, які використовуються для стримування або зупинки грабіжників, які проникнули в будинок.

Імітація присутності

Однією з найпоширеніших функцій розумного будинку для забезпечення безпеки від крадіжок є імітація присутності господарів в будинку. Люди, що спостерігають за житлом, будуть відчувати, що вдома дійсно хтось є, тому що жалюзі піднімуться вранці, ввечері закриються, час від часу штори будуть рухатися-як ніби хтось тільки що пройшов біля вікна, ввечері вдома включаться телевізор і світло, буде чутно радіо і голоси. Навіть вночі можна побачити вузьку смужку світла, що веде зі спальні у ванну.

Реакція на дверний дзвінок

Великою перевагою розумного будинку є можливість віддаленого управління безпекою. І якщо злодії досить нахабні, щоб просто зателефонувати в двері або попросити кого-небудь про це, в цьому випадку можна відповісти на дзвінок у двері, навіть перебуваючи на Мальдівських островах в один і той же час — сигнал від інтеркома буде відправлений на мобільний телефон. Можна навіть побачити людей, що стоять перед дверима, і записати розмову.

Крім того, камери в будинку забезпечують комфорт і відчуття безпеки. У будь-який момент можна включити віддалений перегляд і спостерігати за будинком і околицями.

Досить злякати злочинців

Тільки у фільмах показано, що при проникненні в чужий будинок грабіжники розслабляються і просто спокійно виконують «роботу». Цю функцію можуть виконати різні компоненти розумного будинку:

датчики руху;
спеціальні сирени;
камери відеоспостереження зі зворотним зв’язком;
системи автоматизації освітлення.

Якщо злочинцям вдалося проникнути в будинок, Розумний будинок може розпізнати, чи є в будинку незнайомці, і реагувати відповідним чином.

Захист, який нічого не коштує

Безпека будинку – в деякому сенсі побічний ефект інтелектуальних систем, і цей захист нічого не вартий господарям. Все, що потрібно зробити, це запрограмувати режим захисту будинку в існуючій системі. До них відносяться датчики руху, які зазвичай використовуються для регулювання освітлення або для вимкнення світла. У святкові дні їх можна використовувати для захисту будинку. Як тільки рух виявлено в приміщенні, камери включаться і почнуть запис або запуститься Сигналізація. З метою безпеки також використовуються кондиціонери, які виявляють навіть дуже короткі зміни температури і вологості повітря після відкриття дверей або вікна.

Розумний будинок може бути забезпечений господарем цілим арсеналом засобів забезпечення безпеки. І це ще одна перевага системи захист