«Розумний» будинок або помічник сучасності

На сьогоднішній день будинок з інтелектом не така вже й рідкість. Кожна зайнята людина вважає за належне купити такий будинок з метою економії свого часу. Він будується на спеціальній ліцензованій базі EIB з використанням наступного обладнання:

– Сенсорні датчики, які відстежують рух; гаджети для управління світлом і зміни температури в окремому приміщенні і у всьому будинку в цілому, контроль вологості.

– Пристрої, що виконують команди. Вони можуть синхронізуватися з вашими гаджетами і управлятися з їх допомогою. Таким чином, для приготування кави або запуску пральної машинки вам варто лише зайти в спеціальний додаток на мобільному телефоні і вказати необхідну дію.

– Диммери регулюють потужність електричного навантаження в електромережі.

– Модулі контролю. Використовуються при необхідності управління декількома предметами одночасно.

– Ліцензійні системні пристрої. Це спеціальні модулі, які забезпечують правильну роботу мережі EIB і включають блоки живлення, повторювачі і шинні з’єднувачі.

У Європі і на просторах Росії

Значний відсоток фахівців ринку СНД з побудови багатофункціональних будинків вважає, що мета побудови такого будинку в Європейських країнах і у нас відрізняється докорінно. Якщо за кордоном будинку з такими можливостями будуються спочатку для заощадження енергії, то в Росії їх воліють через престижність і віяння моди нових технологій. Для енергозбереження та турботи про навколишнє середовище «розумні» будинки на вищевказаній території вибирає лише малий відсоток населення.

Важливо знати

Про встановлення «розумної» системи слід замислюватися задовго до початку будівництва будинку, так як його установка – це досить довгий процес. Людина, яка займається встановленням цієї системи, спочатку протягом близько місяця спостерігає за життєдіяльністю всіх членів сім’ї. Це необхідно для того, щоб вивчити звички сім’ї і запрограмувати систему найбільш комфортним для них чином.

Після виконаної роботи фахівець надасть вам на розгляд проект вашого «розумного» простору. У його специфікації в обов’язковому порядку будуть вказуватися все необхідне для вашого комфортного життя обладнання. Такого роду проект може бути виконаний як для приватного будинку, так і для міської квартири. Навіть для малометражної квартири можна придумати «інтелектуальний» проект, що дозволяє автоматизувати споживання електричної енергії. Лише після внесення всіх бажаних правок і остаточного затвердження проекту монтажники зможуть почати свою роботу. Далі за справу візьмуться фахівці в області IT-технологій. Їх робота полягає в налаштування обладнання. Фінальний етап – це введення системи в дію. Виконавча фірма найчастіше надалі займається обслуговуванням системи «розумного» будинку. У разі, якщо компанія займається тільки лише установкою обладнання-краще змінити компанію-виконавця.

Вартість установки

Вартість установки системи розумний будинок може бути різною. Вона повністю залежить від використовуваного обладнання та його автоматизації. Ще цінник залежить від складності і багатозадачності майбутньої системи. При бажанні впровадити «інтелект» у великий особняк – одне питання. А якщо ви просто хочете заощадити електроенергію в міській квартирі – це вже зовсім інший обсяг робіт і, відповідно, інша ціна.

До слова, мінімальні системи енергозбереження зможе вмонтувати будь-господар з руками з правильного місця. Інструкцію можна відшукати як в спеціалізованій літературі, так і на просторах інтернету.