Розумний будинок-це новий стандарт комфорту

Кожна людина, незалежно від свого стану або віку, прагне зробити своє житло максимально комфортним, затишним і одночасно сучасним. Великий прорив в еволюції облаштування зробила система»Розумний будинок”.

Навіщо потрібен ” розумний будинок»

Кожне житлове приміщення, неважливо квартира це, приватний будинок або офіс, містить різні електронні прилади. І до цих приладів відносяться не тільки пральна машина, чайник або телевізор. У цю категорію відносяться такі речі, як системи підігріву підлоги, вентиляції та кондиціонування, електронні штори, жалюзі або ворота, системи спостереження та охорони. Кожна окрема система має свій орган управління, будь то пульт або панель. І найчастіше, всі ці прилади замість того, щоб привнести комфорт в діяльність людини, навпаки ускладнюють її. Розумний будинок дозволяє об’єднати всі окремі системи життєзабезпечення і комфорту в загальну мережу з єдиним органом управління, наприклад, смартфон або планшет.

З чого складається система

Всю мережу розумного будинку можна розділити на чотири складові:

орган управління, що приймає команди від людини;
система датчиків, що зчитує навколишню інформацію, таку як температура, рівень освітленості і так далі;
центральний блок, що обробляє всю інформацію і приймає рішення;
електричні прилади, які виконують своє завдання щодо забезпечення комфорту.

Всі ці складові за допомогою дротової або бездротової мережі об’єднуються в одне ціле. Звичайно, бездротовий зв’язок набагато зручніше встановлювати та керувати.

Що робить розумний будинок

Система розумного будинку виконує завдання з контролю за всіма приладами в житловому приміщенні. При цьому неважливо, знаходяться мешканці будинку або у від’їзді. Система самостійно відключає всі енергоспоживачі, такі освітлення або водопостачання, управляє мікрокліматом і опаленням. Ну а також, якщо» ввічливо попросити”, поллє всі рослини і квіти в будинку. А якщо раптом трапиться якась подія, то негайно повідомить про це.

Після повернення з відпустки або відрядження «Розумний будинок» підготує квартиру до приїзду домочадців, тому після прибуття додому домашніх чекає теплий, ожилий будинок, який приготував для кожного Гарячий, ароматну каву. Крім цього «» Розумний будинок ” здатний імітувати життєдіяльність мешканців. При тривалому від’їзді можна запрограмувати систему на імітацію активної діяльності для відлякування злодіїв і зловмисників. У будинку самостійно буде загорятися і відключатися світло, будуть чутні кроки, розмови і звуки домашніх тварин. Ну а крім того, можна з будь-якої точки світу з телефону або ноутбука подивитися, що робиться в тій чи іншій кімнаті завдяки наявності «розумного» відеоспостереження.

Багато хто вважає, що» Розумний будинок ” – це технологія далекого майбутнього або елітних котеджів. Це далеко не так. Такою системою може бути обладнаний абсолютно будь-який, навіть маленький заміський будиночок. При цьому можна підібрати систему без великих витрат, правда з трохи меншим функціоналом. Але будь-які витрати на» розумну ” систему, будуть постійно доводити власнику, що кожен рубль був витрачений не дарма.