Розумний будинок-це нові технології або данина моді

Концепцію зведення розумних будинків зараз активно обговорюють у пресі. Україна, як і інші країни, розвиває IT технології і тому проектувальники змушені йти в ногу з часом. На даний момент на ринку є велика кількість варіантів ПЗ, але Єдиного державного стандарту немає, тому продукти різних організацій мають разючі відмінності.

Сучасні будинки

Попит народжує пропозицію, статистика говорить про те, що кількість інтернет запитів в Google, стосовно розумних додатків для дому збільшилася в 7 разів, тільки за попередній 2020 рік.

Користувачі по-різному представляють концепцію роботи розумного будинку, загальна кількість пропозицій можна розділити на 2 категорії:

Програмне забезпечення, а також датчики, вмикачі і додаткове обладнання встановлюється по завершенню будівництва.
Проектування і будівництво здійснюється вже із застосуванням нових технологій. У таких будинках продумана кожна дрібниця, відповідно до вимог замовника.

Концепції роботи будівельних компаній обумовлюються на етапі укладення договору, також замовник буде ознайомлений з порядком обслуговування обладнання та експлуатаційних особливостях техніки.

Україна відносно недавно застосовує подібні технології, в Європі та Азії вже давно використовується комплексних підхід до будівництва. Наприклад, в Японії ринок розумних будинків розвивається вже більше 9 років, зараз вже створюються цілі міста з такими об’єктами.

За кордоном більш часто застосовують метод проектування з урахуванням технологій. У японських будинках є розумні лічильники і датчики, для економії електроенергії використовуються розсувні вікна, в які вбудована спеціальна сітка від дрібних осколків.

Провідні будівельні компанії в Україні також намагаються не відставати від зарубіжних колег, на сьогоднішній день, замовнику пропонують умови, які роблять проживання в будинку максимально комфортним і економним. Основні акценти, на які звертають увагу проектувальники при розробці ПЗ:

кліматична система встановлюється як єдино працююча система, а не окремо функціонуючі комунікації;
враховується теплоємність матеріалу, завдяки чому можна економити на послугах теплопостачання, для цього враховується освітлення при установці вікон, а також при будівництві використовуються матеріали, що забезпечують теплову ізоляцію;
окремі технології застосовуються для проекту освітлення, так само враховуються натуральні світлові джерела, що дозволяють заощадити, наприклад, замість звичайних стін і стелі здійснюється скління або ж збільшується кількість вікон.

Сучасний будинок-це рішення, яке включає в себе більше 10 комплексних систем.

Розумні рішення для дому – що це?

Сучасні датчики і вмикачі можна встановити в уже існуючий завершений об’єкт, але для того, щоб все функціонувало справно, потрібно скласти проект, а також знайти відповідальних виконавців. Серед сучасних пропозицій найбільш поширеними є датчики автоматичного включення світла і система розумного відеоспостереження.