Розумний будинок – що це, скільки коштує і де застосовується

04 Вересня 2021

В розумному будинку практично все працює на автоматі. Для контролю освітлення, вентиляції і т. д. участь людини не потрібно. Нижче дізнаєтеся, для чого потрібні такі технології і як до них можна доторкнутися.

Про розумний будинок

Як охарактеризувати систему розумного будинку? Один з кращих можливих варіантів: різні пристрої та побутова техніка працюють автономно і моментально реагують на зовнішні обставини. В результаті життя людини поліпшується, так як знімаються різні рутинні завдання.

Житель розумного будинку може налаштувати всі пристрої окремо для свого комфорту. Також допускається управляти разом усіма пристроями.

Система вміє:

  • показувати те, що відбувається в будинку;
  • контролювати споживання електроенергії;
  • регулювати воду, вологість повітря і температуру;
  • регулювати світло в акваріумі, поповнювати запаси корму для вихованця;
  • обмежувати доступ до ноутбука або телевізора, стежити за тим, коли дитина приходить додому;
  • попереджати про пожежу;
  • готувати каву і вирішувати інші побутові питання.

Скільки коштує

Однозначно відповіді немає. Кількість гаджетів і варіантів функцій визначає кінцеву ціну.

Станом на вересень 2021 року готові комплекти обійдуться від 50000 до 300 000 грн. Дешеві варіанти припускають наявність максимум 10 датчиків. 

При бажанні вийде розробити індивідуальний проект автоматизації під потреби конкретної людини. В цьому випадку вартість буде залежати від функцій розумного будинку і розмірів житла.

Притому необхідно усвідомлювати: в готовому наборі не буде лежати робота-пилососа або кавоварки. В основному мова йде про різні дрібні девайси.

Піднебесна-Батьківщина найрозумніших будинків

Китай вже багато років числиться в рейтингу держав-лідерів за кількістю високотехнологічних проектів в галузі нерухомості. Тисячі офісів і закладів напхані всілякими датчиками.

Один з найяскравіших прикладів-офіс корпорації Glumac. На перший погляд, це найпростіша будівля. На ділі ж офіс є приміщенням, яке отримало сертифікацію Living Building Challenge.

Всередині знаходиться система моніторингу повітря. З її допомогою співробітники можуть побачити, наскільки повітря токсичний і вологий. Щоб дізнатися ці дані, досить смартфона. Всередині будівлі Glumac створює здоровий клімат.

Екологічна Європа

У європейських країнах системи автоматизації в першу чергу націлені на заощадження енергії. Наприклад, компанія Deloitte працює в Нідерландах. В ультрасучасному офісі співробітники живуть з самого ранку зі спеціальним додатком. Воно вміє:

  • допомагати паркувати автомобіль;
  • перевіряти розклад;
  • підбирати робоче місце;
  • регулювати освітлення і температуру.

Розумні будинки в Україні

У нас розумні будинки в основному представляють набір побутових помічників. Це різні девайси, призначені для вирішення всіляких завдань. І поки що розумний будинок в Україні вважається ознакою статусу.

А яку систему автоматизації вибрали б ви?

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка