Розумний будинок: що це, скільки коштує і де застосовується

08 Лютого 2022

Система розумний будинок працює в автоматичному режимі всі побутові прилади, комп’ютерна техніка, освітлення, охоронна система, опалення, водопостачання та інші системи мають централізоване управління.

Види управління побутовими приладами

 1. Яскравим прикладом такої роботи буде своєчасне включення опалення в момент похолодання, кондиціонери, що охолоджують кімнату в спекотні дні, штори відкриваються та зариваються в залежності від освітлення.
 2. Це найпростіші приклади. У разі проникнення сторонніх у будинок. Система безпеки надсилає повідомлення та виклик на телефон охоронного агентства і відразу повідомляє власнику будинку про проникнення у приватну власність.
 3. Ця система покращує якість життя, робить управління побутовими процесами більш сучасними, зручними, тому покращується якість життя кожного власника цієї системи.
 4. Власник квартири може керувати пристроями віддалено за допомогою смартфона або ноутбука. Деякі пристрої працюють у загальній системі або слід задавати функції та процес роботи для кожного приладу.

Якщо всі побутові прилади працюють по одній мережі, то в квартирі встановлюють пристрій, який координує роботу всіх пристроїв та керує ними у дистанційному режимі. Якщо кожен прилад необхідно включати окремо, то управління здійснюється зі смартфона або ноутбука.

Функції «Розумний будинок»

При підключенні систем розумний будинок систем працюють по одній мережі і автоматично здійснюється:

 • регулювання температури повітря, нагрівання води, включення освітлення;
 • вироблятися економне споживання електроенергії та води;
 • для домашніх тварин, включається підсвічування в акваріумі, наповнюються миски з водою та їжею для інших тварин;
 • демонстрація квартири на екрані смартфона або ноутбука;
 • проводитися планове увімкнення та відключення телевізора, комп’ютера для того, щоб обмежити проведення часу за даними пристроями для дітей;
 • пожежна система наводиться в активний стан у разі виникнення пожежі;
 • проводитися прибирання у квартирі, кавоварка включається у встановлений час.

Кожен власник «системи розумний будинок» вибирає функції, необхідні для його щоденних потреб, відповідно до способу життя.

Вартість системи розумний будинок

Такі пристрої мають різну вартість, вона залежить від кількості датчиків. Прості системи від 200 $ мають близько 10 датчиків. Потужні системи для великих приміщень, заміських будинків, готельних комплексів, компаній можуть складатися з десятків датчиків та їхня вартість досягає 10 000 $.

Кожен вибирає систему для своїх пристроїв і варто враховувати той момент, що такі прилади як телевізор, робот пилосос. Освітлення, система безпеки та інші пристрої повинні працювати з датчиками, які будуть підключені до загальної локальної системи.

Більшість західних країн вже використовують системи «розумний будинок» для управління торговими центрами, клініками, офісами та іншими приміщеннями. Багато компаній перевели свою роботу під керування в автоматичному режимі.