Розумні годинник плюси і мінуси

03 Травня 2021

Звичайні наручний годинник супроводжують життя людини вже давно, але деякий час назад стало здаватися, що їх з успіхом можуть замінити просто мобільні телефони: час можна подивитися і там, та ще з високим ступенем точності. Щоб зберегти популярність і місце на ринку, годинник повинні були «навчитися» виконувати додаткові функції, причому, робити це швидше мобільних пристроїв і смартфонів.

Так і з’явилися Розумні годинник, які ще називають смарт-годинником. Крім показання поточного часу, вони сьогодні можуть приймати або відхиляти дзвінки на стільниковий телефон, відправляти повідомлення, управляти плеєром, зберігати в пам’яті деякі файли і служити навігатором під час руху по дорозі. Пристрій може порахувати пульс, кількість виконаних кроків і витрачених калорій. І все це-за короткий час і при максимальному ступені доступності.

Основні переваги розумних годин

Щоб подивитися свою електронну пошту, сьогодні вже не потрібно заходити в браузер стаціонарного комп’ютера або навіть ноутбука. Необов’язково розшукувати телефон-автомат, щоб зробити дзвінок, якщо раптом залишився вдома мобільний. Нарешті, зовсім не потрібно їхати в банк для оплати рахунків, – всі ці функції може з успіхом взяти на себе смартфон. Але і у нього є свій недолік, – щоб виконати всі ці функції, потрібно витратити час, щоб дістати цей пристрій з кишені, сумочки, портмоне і т п.Розумні годинник можуть виконати ті ж функції набагато швидше: вони завжди на руці. Є у них і інші переваги:

багато моделей розумних годин не тільки вимірюють частоту серцевих скорочень, але і дають поради щодо поліпшення сну, апетиту і т п;
вони володіють незаперечною перевагою безконтактної оплати при необхідності;
для отримання інформації досить кинути погляд на дисплей без залучення уваги оточуючих;
моделі з голосовим управлінням дозволяють підключатися до системи розумного будинку, – управляти освітленням або опаленням.

Певним недоліком таких моделей раніше була їх висока енергоємність. Але сучасні пристрої можуть успішно функціонувати без підзарядки до семи днів, так що їх можна брати в тривалі піші походи, щоб не тільки рахувати кроки, але і виконувати інші звичні функції.

Відносні недоліки

Вони теж є. Неважко здогадатися, що невеликого розміру дисплей зручний для відображення інформації, що надходить, але ось для введення відповідних повідомлень він не дуже зручний.

Пристрій розпізнавання мови на розумних годиннику – функція зручна. Але повністю діє вона не завжди, можуть бути збої.

Спочатку деякі користувачі сподівалися, що з часом Розумні годинник можуть витіснити мобільні телефони або навіть смартфони. Однак поки можна сказати, що повністю замінити ці пристрої Розумні годинник ще не в змозі, та й навряд чи це коли-небудь трапиться. Невеликі розміри дисплея на годиннику просто не дозволять це зробити. А наручний годинник розміром з стільниковий телефон втратять свою легкість і відносну малопомітність.

Ще один відносний недолік смарт-годин стосується вимірювання серцевих скорочень. Поки ці дані абсолютною точністю не володіють. Але цей недолік, на відміну від попереднього, з часом напевно буде виправлений.