Умное стекло – технология будущего у Вас дома

05 Грудня 2021

Скла відіграють важливу роль в організації життєвого простору Будинку. Будучи частиною вікон, вони закривають нас від зовнішнього середовища, забезпечуючи при цьому проникнення сонячного світла. Але чи можемо ми зробити функціонал вікон більш широким, використовуючи нові технології. Так, можемо.

Технології розумного будинку побудовані на електриці та електроніці. Впровадження напівпровідників, і спеціальних матеріалів в скло може зробити його фізико-технічні властивості більш гнучкими, змінними, що дозволить ефективно управляти його функціями.

Розумне скло – для розумного будинку

Вченими розроблені матеріали, за допомогою яких можна змінювати заломлення світла в склі, змінювати прозорість. Впровадження таких електропровідних шарів-останнє слово в скляній промисловості.

Електропровідний шар у склі-розумне скло як архітектурна форма

Це працює так. Скло формується не як монолітна плита, але як своєрідний “сендвіч”, де між двома шарами звичайного прозорого скла поміщається тонка плівка з напівпровідникового або рідкокристалічного матеріалу, який реагує на подачу електричного струму, змінюючи свою прозорість.

У режимі вимкненої подачі кристали стають матовими, непрозорими. В такому випадку скло різко знижує свою прозорість, пропускна здатність знижується на 80% світла, який падає на скло.

Але якщо почати подавати струм на скло, то скло стає повністю, на 100% прозорим.

Таким чином, скло, яке припиняє пропускати світло може ефективно приховувати те, що відбувається за ним. Такі можливості значно розширюють функціонал звичайного вікна, роблячи його працюючим елементом системи розумний будинок.

Як це може бути використано?

Використання розумного скла дозволяє отримати такі можливості при проектуванні розумного будинку або інтер’єру:

  • Скло виступає в якості своєрідної технологічної штори. Вікна, розташовані на сонячній стороні будинку і оснащені розумним склом, можуть ефективно знижувати проникнення сонячного світла в спекотний літній день. Це не тільки підвищує комфорт в приміщенні, але і знижує витрати на кондиціонування;

  • За допомогою розумного скла можна ефективно приховувати те, що відбувається в будинку без застосування штор і гардин. Одним натисканням кнопки власник житла може зробити вікно повністю світлонепроникним, додавши в свій будинок більше інтимності, щоб чітко розуміти — за ним ніхто не підглядає. Це особливо актуально для будинків, розташованих в межах міста;

  • Розумне скло може бути використано в якості елементів внутрішнього планування будівлі. За допомогою нього можна ефективно планувати перегородки, які в потрібний момент можуть бути прозорими або повністю світлонепроникними;

  • За допомогою розумного скла можна зробити непроникною для погляду душову кабінку або інше приміщення, для нормальної роботи якого потрібно інтимність і приховування від сторонніх очей. Це значно підвищує якість життя в будинку.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка