Розумне освітлення-загальна характеристика і можливості

04 Вересня 2021

Розумні системи освітлення по праву вважаються одним з найбільш затребуваних рішень: вони дозволяють знизити витрати на електроенергію, а також забезпечують високий рівень комфорту (в тому числі за рахунок функції дистанційного керування світлом) і безпеки. Розбираємося, в чому полягають особливості та переваги цієї технології.

Що являє собою система розумного освітлення?

Отже, ключова характеристика освітлення в розумному будинку-це можливість управляти світлом і контролювати його роботу за допомогою автоматизованих сценаріїв або ж за допомогою голосу. Причому дію системи можна поширити як на встановлені всередині будинку освітлювальні прилади, так і на знаходяться зовні.

Існує два варіанти для тих, хто вирішив створити в своєму будинку систему розумного освітлення: спочатку вибрати розумні світлові прилади або ж зробити розумними звичайні пристрої (це досягається завдяки їх суміщенню з розумними вимикачами і розетками). Серед компонентів системи представлені:

  • контролер;
  • датчики руху;
  • силовий блок (він відповідає за прийом і розподіл команд);
  • пульти і панелі управління;
  • Диммери, призначені для того, щоб налаштовувати ступінь освітленості;
  • розумні вимикачі.

Зробити використання системи максимально зручним дозволяє наявність голосового управління. Зокрема, управляти освітленням можна за допомогою віртуальних помічників: з цим завданням впораються, наприклад, Google Assistant і Аліса.

Плюси і функціонал розумного освітлення

Вибір на користь системи розумного освітлення роблять як власники великих будинків, так і ті, хто живуть в міських квартирах. Крім того, зараз системи часто встановлюються в офісах, громадських просторах і на виробництвах. Серед головних достоїнств технології необхідно відзначити:

  • надання доступу до контролю за роботою освітлювальних приладів незалежно від місцезнаходження (ідеально для тих, хто часто переживає, вимкнений чи вдома світло або електричні прилади);
  • зниження витрат на оплату електроенергії (забезпечується завдяки зменшенню її споживання);
  • зручність і простоту в експлуатації (відсутні складності у використанні системи, тому з нею без проблем впораються всі члени сім’ї).

Установка системи дозволяє забути про пошук вимикачів в темряві і про переживання про залишилися вдома включеними електроприладах. Завдяки автоматизації всіх процесів власнику такої системи залишається тільки тестувати з’являються функції і, звичайно ж, насолоджуватися зручністю розумного освітлення.

Які ж функції системи найбільш популярні? До найбільш затребуваним відносяться включення і виключення освітлювальних приладів за таймером (світло буде працювати в певні проміжки часу), зміна яскравості освітлення за допомогою диммеров і активація автоматичного включення світла за допомогою датчиків руху. Крім того, неймовірно зручною функцією виступає можливість створення світлових сценаріїв: її суть полягає в тому, що програма запам’ятовує необхідні поєднання світильників, які включаються разом.

Таким чином, Розумне освітлення-це неймовірно зручне рішення як для будинку, так і для громадських просторів. Важливо й те, що крім високого рівня комфорту дана технологія забезпечує помітну економію коштів на оплату електроенергії.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка