Системи безпеки в розумному будинку

03 Березня 2021

Кілька додаткових інтелектуальних пристроїв допоможуть запобігти або виявити пожежу у вашому будинку, при цьому зводячи до мінімуму ще більш серйозні пошкодження. У той час як традиційні детектори диму призначені для оповіщення людей в будинку про пожежу, інтелектуальні пристрої розумного будинку миттєво відправляють оповіщення на ваш мобільний пристрій і в пожежну частину.

Розумні детектори диму

На відміну від звичайних детекторів диму, розумні Детектори надсилають вам сповіщення про тривогу на ваш смартфон. Вони також можуть бути підключені до вашої домашньої системи безпеки і контролюватися центральною станцією. Коли Детектори виявляють присутність частинок диму в повітрі, вони відключають ваші системи кондиціонування, щоб запобігти поширенню диму, поки люди безпечно евакуюються з дому. Деякі системи включають світло і дають голосові інструкції про те, що робити в разі пожежі.

Можна інтегрувати камеру зі своїм інтелектуальним детектором диму, щоб ви могли записувати події, і була можливість визначити місцезнаходження джерела пожежі. Крім того, у всіх моделях передбачена можливість виявлення окису вуглецю (CO).

Розумні пожежні сповіщувачі

Якщо часто виникають помилкові спрацьовування детекторів диму, тепловий сповіщувач-ще один спосіб виявлення пожежі.

Існує два типи теплових сповіщувачів:

Прості сповіщувачі з фіксованою температурою, які спрацьовують при встановленій заводом температурі.
Сповіщувачі реагують на швидкість підвищення температури, які подають сигнал при виявленні швидкого підвищення температури.

Багато теплові сповіщувачі мають обидві вбудовані функції.

Майте на увазі, що теплові сповіщувачі, як правило, не призначені для заміни димових сповіщувачів в спальнях або інших місцях, де потрібен пристрій пожежної безпеки.

Всі системи пов’язані між собою, тому якщо детектор спрацює в одній частині вашої власності, то спрацюють всі сигнали тривоги.

Розумні розетки

Розумні розетки, відмінний спосіб уникнути внутрішнього занепокоєння, якщо ви забули відключити кавник або праска перед виходом з дому. За допомогою програми на смартфоні ви можете включати і вимикати світло і дрібну побутову техніку. Деякі моделі автоматично відключають живлення ваших приладів, коли вони не потрібні.

Датчики руху

Виявити рух в будь-якому місці будинку можна за допомогою датчиків, керованих смартфоном. Домашні індикатори руху визначають вашу присутність, коли ви входите або виходите з дому. Ви можете встановити ці датчики на дверях і вікнах для оптимальної безпеки. Активувавши їх, ви будете отримувати попередження про будь-якому русі, виявленому системою. Таким чином, ви будете в курсі при спробі злому, де б ви не знаходилися.

Як і у випадку з усіма інтелектуальними пристроями, рекомендується проконсультуватися з фахівцем з монтажу розумного будинку для правильної їх установки.