Найцікавіше зі світу розумних будинків

Розумний будинок-це програмне забезпечення, яке має зрозумілий інтерфейс і дозволяє управляти будинком. Наприклад, включити прилад, поставити будильник і т. д.

Таку систему встановлюють не тільки в будинку або квартири. Багато офісів і складські приміщення користуються таким ПЗ для управління всіма інженерними системами. Доведено, що “розумний будинок” підвищує ККД співробітників. Адже люди проводять на роботі в середньому 8-10 годин на день. Роботодавець намагається створити комфортні умови, щоб працівники були більш лояльними і в знак подяки не лінувалися на робочому місці.

Система” Розумний будинок ” може бути встановлена самим мінімальним комплектом, який буде по кишені практично будь-якій працюючій людині. Але є і досить розширені варіанти. Наприклад, система може знати скільки цукру покласти Вам в каву або якої температури повинна бути вода у ванній або джакузі до Вашого приходу.

Рейтинг найбільш “розумних” будинків і будівель в світі
У 1989 професор з Японії побудував будинок і розробив систему ТРОН, яка дозволяла закривати вікна, якщо пішов дощ, робила тихіше аудіосистему, якщо дзвонив телефон і не тільки. Для тих часів, навіть в Японії це було революційне рішення.
Найдорожчим” розумним ” будинком вважаються володіння Білла Гейтса. У будівлі чотири поверхи над землею і стільки ж під землею. Без участі людей проводиться Прибирання приміщень, догляд за садом і багато іншого.
Біля офісу Sony в Токіо створена система, яка пом’якшує мікроклімат немов ліс або озеро і поширюється цей ефект не тільки в будівлі, але і на кілька кварталів навколо.
Для співробітників компанії Deloitte в Амстердамі спеціальний додаток дозволяє створити максимальний комфорт на робочому місці: допомагає припаркуватися, перевірить і відрегулює температурний режим в кабінеті, перевірить розклад, покаже всі необхідні дані.
Рухомі вежі Аль-Бахар в Абу-Дабі заслуговують на окрему увагу. Інженери придумали незвичайну систему, яка дозволяє рятуватися від спеки. Фасад накритий спеціальними елементами, які відкриваються і закриваються в залежності від освітлення. Тим самим для співробітників створені сприятливі кліматичні умови, а витрати на електроенергію істотно знижуються.

І це далеко не весь список цікавих і незвичайних будинків і будівель.

Ще трохи про “розумні” системи

За допомогою спеціального програмного забезпечення можна одну і ту ж кімнату використовувати в різних цілях. У будівлі одного банку є приміщення, яке при необхідності перетворюється в кімнату для ділових переговорів і в той же день для спілкування в неформальній обстановці.

Зараз компанії пропонують “розумні” будинки з більш ніж 500 функціями. Ви можете задати практично будь-який сценарій для кліматичної обстановки, побутової техніки, електроніки та багато іншого. Самий просто набір системи обійдеться в кілька тисяч за квадратний метр, а далі ціна зростає в залежності від потреб і бажань Замовника.