Принцип роботи розумного будинку

Що таке Розумний будинок

Розумний будинок-це загальна назва для систем електроприладів і пристроїв, об’єднаних в єдину мережу і керовану з комп’ютера або зі смартфона. Спочатку потрібно встановити і налаштувати основну частину системи, закласти в неї бажані сценарії, а потім отримувати підказки або спостерігати за тим, як розумний будинок сам вимкне воду у ванній, щоб вона не перелилася через край, змінить ввечері освітлення на більш спокійне або запустить спліт-систему для підтримки потрібної температури в приміщенні. Розумний будинок може складатися всього з декількох елементів, в яких згодом додаються нові пристрої і закладаються нові сценарії.

З чого вартий Розумний будинок

Всі елементи розумного будинку діляться на кілька груп:

контролер-це основа розумного будинку. У його пам’яті зберігаються складні набори дій для різних ситуацій. Сам прилад контролює роботи всієї мережі і кожного окремого пристрою, а також пов’язує систему розумного будинку з гаджетами;
датчики-вони отримують інформацію про стан будинку (вологості, температурі, рухах людини і тварин і т. д.) і передають її в контролер;
виконавці-пристрої, що безпосередньо реалізують отримані команди. Реле включають або гасять світло, кульовий кран вимикає воду;
пристрої управління-прилади, якими людина віддають команди розумному будинку, наприклад, пульт від кондиціонера або Вимикач світла;
інтегроване обладнання та веб-сервіси-відеокамери, обладнання та Інтернет-сервіси, що допомагають керувати розумним будинком.
Класифікації розумного будинку

Сучасне обладнання дозволяє як створювати розумні будинки, що виконують кілька сотень незалежних сценаріїв, так встановлювати невеликі системи, що регулюють всього кілька параметрів. В обох випадках інтелектуальні системи відповідають всім ознакою розумного будинку. За типом зв’язку між елементами розумні будинки діляться на:

проводовий;
бездротові.

У дротових розумних будинках всі елементи з’єднані проводами. Такі розумні будинки більш надійні, у них практично не буває перевантажень, більш висока швидкість роботи. Однак такі системи більш складні і витратні: вони вимагають прокладання і маскування великої кількості кабелів. Тому монтаж проводового розумного будинку бажано поєднувати з ремонтом або проектувати на стадії будівництва будинку.

У бездротових розумних будинках елементи конструкції зв’язуються за допомогою радіосигналів. Такі системи монтуються набагато швидше і простіше, коштують дешевше, але зв’язок між елементами менш стійка. Якщо проводка справна, то такий розумний будинок можна зібрати своїми руками, не залучаючи фахівців.

За типом управління будинку діляться на:

централізований;
децентралізований.

Централізовані системи зручні в управлінні, налагодженні і використанні. Децентралізовані системи дозволяють продовжувати роботу при відмові одного з компонентів і більш безпечні, хоча і вимагають складної настройки, а також коштують дорожче через дублювання блоків.