Чому варто жити в розумному будинку

03 Травня 2021

Коли майбутні власники вирішують зайнятися будівництвом будинку, вже на початковому етапі виникає необхідність зробити вибір: чи варто вкладати кошти в інтелектуальну систему будівництва? Щоб грамотно вирішити цю проблему, я розповім Вам, що конкретно включає в себе термін “Розумний будинок” , а саме як і чому слід вибирати розумні рішення?

Термін “Розумний будинок” отримав велику популярність в останні кілька років. Він є взаємозамінним з” розумною ” установкою, домашньою автоматикою і системою управління побутовими приладами.

До того, як на ринку технологій з’явився “Розумний будинок”, кожна установка відповідала за виконання конкретного завдання. Чим більше електронних аксесуарів з’явилося в будинку, тим складніше стало управляти кожним з них індивідуально. Персональний пульт для кожного приладу створив громіздкість, що особливо помітно відбилося на власників великих об’єктів.

Чому будинок вважається розумним

Будь-який сучасний будинок включає в себе безліч пристроїв і установок нових технологій. Людство не стоїть на місці, одне змінює інше. Домашнє освітлення або вентиляція, Базова сигналізація або опалювальний котел з автоматикою, електронні жалюзі – кожен пристрій став технологічним рішенням, що виконують масу різних завдань.

Якщо порівнювати “Розумний будинок” з ними, то він являє собою систему, що включає всі побутові установки і електроніку. Система, що має правильне програмування швидко реагує на виникнення екстрених ситуацій без участі господаря.

Головні переваги ” розумного будинку”

Всі переваги “розумного будинку” діляться на кілька областей:

це безпека;
це низькі витрати на експлуатацію;
це багатофункціональність.

Розумна система добре підходить для щоденної діяльності. Наприклад, для ходіння по будинку в нічний час.

При зміні кімнати “Розумний будинок” буде застосовувати роботу наступних елементів:

датчиків руху;
освітлення;
вентиляція;
опалення.

Коли власник перетне поріг, система буде проінформована датчиком про його присутність, автоматично встановить інтенсивність освітлення, збільшить потік повітря в потрібній кімнаті. Завдяки цим розумним діям, витрати на опалення та електрику помітно знизяться. Порожні приміщення, якими не користуються, не будуть висвітлюватися, а вентиляція та опалення будуть працювати в обмеженому режимі. Система може розширюватися і змінюватися, кожен датчик або детектор отримає своє завдання або послідовність завдань.

Якщо ще двадцять років тому реалізація проекту, що отримав назву “Розумний будинок” здавалося неможливою мрією, то на сьогоднішній день кожен бажаючий може автоматизувати будь-яку побутову задачу, зробивши своє знаходження в будинку безпечним і навіть економічним. Існує спеціальне обладнання, спрямоване на виконання таких проектів.

Тому можна твердо сказати, що сучасні рішення домашньої автоматизації дозволяють створювати абстрактні рішення. І це не фантазія, вони вже активно працюють!