Наскільки доступна система “Розумний будинок”?

03 Березня 2021

Сама назва» Розумний будинок ” – буквальний переклад англійської назви Smart House. Навряд чи знайдеться людина, яка жодного разу в житті не чув цих назв. Навіть якщо такі і є, то з кожним роком їх стає все менше, так як систему «Розумний будинок» встановлює в свої будинки все більше людей.

Що таке система “Розумний будинок”?

Під самим терміном розуміється Автоматизація домашнього побуту. Всі електроприлади і техніка об’єднані в одну систему, якою зручно управляти за допомогою спеціальної програми. Людині досить задати певні налаштування і насолоджуватися комфортом.

Ще 20 років тому було складно уявити щось подібне в будинку або квартирі. В недалекому минулому, приблизно 5 років тому, систему вже можна було встановити в житло, проте висока ціна зупиняла багатьох споживачів.

Зараз “Розумний будинок” може дозволити собі практично будь-яка людина, так як існує безліч великих виробників, що конкурують між собою за даний ринок. Значне зниження собівартості призвело до масового оснащення квартир і будинків розглянутими системами.

Які існують системи»розумного будинку”?

Коли людина вибирає певну систему, від нього потрібно вибрати стандарт підключення. Елементи, які підключені за допомогою різних стандартів, як правило, несумісні. Існує кілька стандартів підключення.

Протокол KNX

Дана система набула широкого поширення в Західній Європі. Головний недолік-висока вартість, обумовлена фактором підключення за допомогою кабелів. Встановлювати дану систему рекомендується тільки у великих будівлях, офісах і підприємствах, щоб отримати ідеальне співвідношення ціни і якості.

Протокол ZigBee

Система характеризується наступними моментами:

великою популярністю, так як для підключення не потрібно прокладати кабелі;
можливістю об’єднання всієї техніки за допомогою Wi-Fi, а також встановлених додатків на комп’ютер, смартфон або планшет;
можливість підключити понад 60 тисяч різних пристроїв;
неможливістю суміщення елементів системи з іншими виробниками.

На торгових майданчиках можна зустріти величезну кількість виробників – від відомих брендів до зовсім нових компаній.

Протокол Z-Wawe

За популярністю протокол порівняємо з попередньою системою, проте є величезна перевага, яка полягає в тому, що є можливість поєднувати елементи від різних виробників. Елементи, що працюють на протоколі, можна використовувати в якості заміни.

З недоліків виділяється велика вартість кожного окремого елемента. Більшість продукції поставляють на ринок відомі бренди, тому ціна за кожен елемент буде вище, ніж у пристроїв ZigBee.

Підводячи своєрідний підсумок, можна сказати, що протокол KNX рідко встановлюють в звичайних будинках або квартирах. Причина-висока вартість. Залишається вибір між протоколами ZigBee і Z-Wawe. Елементи першого будуть коштувати дешевше, але зате у другого є перевага – сумісність пристроїв. Кожна людина зможе вибрати відповідне рішення, виходячи зі свого бюджету і переваг.