Які складнощі можуть виникнути при побудові розумного будинку?

На сьогоднішній день все більше людей хочуть зробити свій будинок або квартиру багатофункціональніше, зручніше, а найголовніше захищеніше. Саме тому система розумного будинку з кожним роком стає все популярнішою і актуальнішою. Незважаючи на всі переваги такої системи, багато новачків, які вирішили її використовувати, піддаються впливу багатьох складнощів при його побудові.

Слід розглянути найактуальніші складності, що виникають при побудові розумного будинку:

Найпоширенішою складністю в реалізації і побудові такої системи є невдале поєднання неприпустимих один з одним компонентів. Ця складність виникає в тому випадку, якщо обрані різні стандарти функціоналу розумного будинку. Головною умовою є покупка всіх механізмів такої системи саме одного стандарту. Але як же вибрати потрібний стандарт, відповідний дому? Потрібно вибирати такі стандарти і такі технології, які будуть відповідати як мінімум двом вимогам:
великий вибір компонентів і механізмів для підключення в розумному будинку;
100% сумісність пристроїв різних виробників.

На сьогоднішній день кращою технологією, що об’єднує в собі два зазначених пункти, є технологія Z-Wave.

Ще однією проблемою і складністю може стати вибір компонентів хоч і одного стандарту, але їх не сумісністю радіочастоти. Навіть якщо клієнт вже визначився з вибором комплекту механізмів для підключення розумного будинку від одного стандарту і виробника, при підключенні додаткового функціоналу можуть виникнути труднощі. Тому слід звернути увагу на якому діапазоні частоти працює обрана комплектація. Однак слід врахувати, що радіочастота може відрізнятися не тільки у куплених механізмів одного стандарту, але і куплених механізмів різних країн. Фахівці рекомендують звертатися за покупкою механізмів у вітчизняні магазини, що пропонують роботу пристроїв такого будинку на “російської” частоті.
У гонитві за дешевизною-можна потрапити” в просак ” і залишитися ні з чим. Дешеві системи, запропоновані китайським ринком, підготували для своїх покупців наступні ” сюрпризи”:
відсутність необхідного-Російської або англійської мови в мобільному додатку;
несумісність перехідників з розетками, що використовуються в нашій країні;
несумісність пристроїв різних виробників;

Є досить багато таких “сюрпризів”, тому перш, ніж гнатися за дешевим товаром, слід ретельно все обміркувати і зробити вибір на користь товару хоч і не володіє дешевизною, зате володіє якісністю і надійністю!

Складнощі в побудові виникають і при покупці лише частини необхідного товару для роботи певної функції розумного будинку. Тому щоб не витрачати час на перенастроювання і додавання потрібних елементів, слід заздалегідь визначитися з плануванням і використанням певних функцій.

Таким чином, лише спочатку визначивши сценарій використання розумного будинку, можна уникнути даних труднощів в його побудові.