Які бувають розумні будинки

Комплекс автоматизації домашніх приладів або пристроїв називають розумним будинком, призначених для вирішення певних завдань, при чому без участі людини

Розглянемо основні функції розумного будинку. Їх виконання забезпечують численні датчики, розставлені по всьому будинку. Тобто якщо навколишня температура знизилася, дані, отримані від температурного датчика, транслюються в керуючий центр, керуючою системою опалення. Після подібного сигналу він формує передає сигнал про підвищення обігріву. Як тільки домашня температура стає прийнятною він скасує свою ж команду про додаткове нагрівання. Т. о. температурний режим буде утримуватися на рівні, заданим домовласником. Крім того, існує система забезпечення безпеки як охоронної, так і пожежної. По суті, система приймає на себе управління більшістю процесів. Без яких проживання в будинку стане проблематичним.

Які види розумних будинків є на ринку

Перше що потрібно усвідомити, Розумний будинок, це в першу чергу модульна система, що має на увазі монтаж різноманітних систем залежним від бажань і потреб домовласника.

Незважаючи на різноманітність приладів і пристроїв, задіяних в комплексі Розумний будинок все, їх можна класифікувати наступним чином:

Проводовий.
Децентралізований.
Бездротові.
Централізований.

Подивимося на ці системи докладніше:

Провідна система

Суть провідної системи полягає в тому, що всі керівні (керуючі) системи пов’язані між собою загальної провідний шиною, по якій транслюються керуючі сигнали від датчиків до виконавчих пристроїв і навпаки. Для трансляції застосовують сигнальні кабелі, в більшості випадків це кручена пара.

Бездротова система

Сутність бездротової системи полягає в тому, що керуючий сигнал надходить не по проводах, на по радіоканалу. Таке рішення дозволяє помітно скоротити час на монтаж системи в цілому. Подібні системи можна встановлювати в приміщення з готовим ремонтом. Бездротові перемикачі, використовувані в системі, виконують функції радіопередавачів. Треба відзначити, що використання таких перемикачів допомагає розширити коло завдань, що вирішуються системою.

Централізовані системи автоматизації

Сутність такого будинку, полягає в тому, що програмування і настройка системи здійснюється з єдиного модуля. Як правило, це програмований контролер з передвстановленою програмою, що здійснює управління приладами і пристроями, встановлені в будинку.

Централізовані системи можуть бути побудовані на підставі або дротових, або бездротових мереж.

Децентралізовані системи

У децентралізованих (розподілених) системах кожен використовуваний пристрій оснащений мікропроцесором з автономною пам’яттю. Таке рішення забезпечує високу надійність децентралізованих систем.

В принципі все вищеназвані системи мають і безсумнівними перевагами, і певними недоліками.

В принципі спорудити систему” розумний ” до можна і своїми руками. Але для цього будуть потрібні великі інженерні знання і навички, якими володіють далеко не всі домовласники. Тому оптимальним варіантом буде створення розумного будинку за допомогою фахівців в проектуванні і монтажі.