Як керувати розумним будинком

Розумний будинок сьогодні став реальністю. Для його ефективного функціонування постійно ведуться постійні поліпшення, що виконуються розробникам. Автоматизація процесів в будинку є цілком реалізованої завданням. Взяти, наприклад, інженерне рішення для сейсмоактивності, покрівлі будинку і автоматичних енерговиробничих жалюзі.

Для вирішення потрібно централізоване управління з Єдиного центру, координуючого роботу систем розумного будинку. У центрі відбувається збір інформації від датчиків і її обробка, виконуються додатки, Керуючі роботою систем.

Специфіка управління

Управління розумним будинком має ряд особливостей. Система сейсмоактивності стежить за рухом грунту під час землетрусів, сильних вибухах та інших факторів техногенного або природного походження.

Щоб система сейсмоактивності працювала точно, потрібна установка сейсмодатчика, що фіксує землетрусу. На будівлі розташовуються сейсмічні сенсори, що подають сигнали компресору. За командою компресор подає повітря між фундаментом і будинком, створюючи подушку, що піднімає спорудження на 3 см над рівнем грунту. Це дозволяє ізолювати будинок від поштовхів, що руйнують конструкцію.

У подібній ситуації важливо стежити за стан цоколя. У цокольному поверсі зазвичай розташовані підсобки, склади, технічні приміщення. В даному випадку система розумного будинку контролює

гараж,
бункер,
секретну кімнату

– Гараж являє собою приміщення, оснащене в’їзними воротами і хвірткою із застосуванням радіометок, які ставляться на транспортні засоби.

– Зазвичай гараж оснащується ліфтом для авто для занурення останнього в підземний гараж. Ліфт здатний витримувати вагу важких позашляховиків.

– бункер є особливим приміщенням в розумному будинку. У ньому можна встановлювати пристрої климатконтролю, що дозволяють підтримувати комфортні параметри середовища.

Покрівля будинку

Управління покрівлею може представлятися занадто складним. Але ця думка оманливе, все набагато простіше. Для системи даху застосовують Сонячні контролери. Сонячні джерела електроенергії можуть використовуватися цілком успішно. Вони екологічні та економічні.

Важливою особливість є обігрів покрівлі. Існує можливість прокласти нагрівальні кабелі, які дозволяють зганяти з даху сніг. Цей процес відбувається під управлінням системи. Крім того, таким же чином можна очистити від снігу тротуар або зігріти воду.

Додаткові елементи затишку

Деякі додаткові опції розумного будинку можуть виявитися дуже корисними. Наприклад, вікна з можливістю з затемнення. Підвищують функціонал вікон енерговиробляючі жалюзі, в які вбудовані сонячні батареї. Це забезпечує прекрасний захист від яскравого світла. У системах контролю використовуються компоненти аудіо і відео, що підвищують ефективність роботи автоматики.

Смарт будинок забезпечує більшу ступінь комфорту, дозволяє зробити процеси управління простіше і надійніше.