Як “розумний будинок” допомагає скоротити витрати електроенергії

08 Лютого 2022

Головна “фішка” розумного будинку – це комплекс рішення для скорочення споживання найважливіших ресурсів: води та електрики. Не секрет, що саме оплата електрики є найбільшою статтею витратою у будь-якому житловому приміщенні. Не дивно, що пошук рішень для їхнього скорочення ведеться на постійній основі.

Існує два види рішень, що дозволяють скорочувати витрати на електрику: сучасні рішення та регулювання роботи приладів.

Приклади рішень для економії електрики

В даний час система розумний будинок включає ряд перевірених рішень для економії електрики.

Тепла підлога

Не потребує килимів та носіння шкарпеток або тапочок комфортна підлога – це класика сучасного житлового простору. Такі системи однаково легко встановлюються як у приватних котеджах, так і квартирах багатоповерхових будинків.

Існують теплі підлоги двох видів: електричні та водяні. Якщо ви хочете скоротити споживання електрики, то перший варіант вам не підійде. Використання води, що циркулює по замкнутому периметру, – ідеальне рішення для тих, у кого є можливість встановити в житло водонагрівальний котел. Налаштувавши індивідуальний режим роботи котла, можна регулювати температуру підлоги у різний час дня. Нагріваючись від поверхні покриття для підлоги по всьому периметру квартири або будинку, повітря стає тепліше.

За рахунок установки системи водяної теплої підлоги:

  1. скорочуються витрати на опалення за допомогою радіаторів;
  2. максимально точно регулюється витрата електрики працювати нагрівального котла;
  3. виключається потреба у використанні електричних нагрівачів.

“Розумна” система кондиціонування

Задавши необхідні параметри повітря, його вологості та температури, ви виключаєте перевитрату ресурсів кондиціонерів та зволожувачів повітря. Система активуватиме їхню роботу лише в тому випадку і в тому напрямку, який потрібний для коригування параметрів.

Вирівнявши показники, системи відключить працюючі прилади, позбавивши вас необхідності робити це вручну.

Система автоматичного увімкнення/вимкнення світла

Не секрет, що дуже часто, пройшовши коридором або залишивши ванну, ми забуваємо натиснути на вимикач. З цієї причини витрата електрики в квартирі або будинку може суттєво зростати.

Система «розумний будинок» включає набір датчиків, що відстежують присутність людини в приміщенні. Реагуючи на це, штучний інтелект самостійно включить та відключить освітлювальні прилади. Крім того, ви можете заздалегідь встановити параметри потужності, виключаючи занадто яскраве світіння лампочок, коли це не потрібно. Сюди можна включити світлові сценарії для різного часу доби та кімнат. Завдяки розумному підходу вам буде забезпечено скорочення витрат на надмірне споживання електрики.

Завдяки використанню сучасних рішень у рамках глобальної системи «розумний дім» можна скоротити витрати на електрику приблизно на 20-30% від початкових.