Як уберегти заміський будинок від грабіжників за допомогою розумного будинку

Технологія Розумний будинок – не тільки спосіб спрощення повсякденного життя за допомогою дистанційного керування, а засіб захисту від зловмисників. Ідея активно застосовується щоб уберегти житло від грабіжників, створити видимість присутності господаря, показати потенційному противнику небезпеку здійснення намірів.

Які функції допоможуть у забезпеченні безпеки ?

При налаштуванні системи особливу увагу слід приділити наявним можливостям, спробувати зробити функціонал ширше якщо опції спочатку не передбачені. Наприклад, для створення безпеки багато років добре працює тактика”активність господаря”. Поки справжній власник заміського будинку знаходиться у від’їзді, система буде імітувати присутність людей в будинку. Про це зловмиснику повідомлять інформацію рухомі штори, що закриваються у вечірній час по закладеній команді, включається телевізор з програмами, загоряється світло в лампах.

Слід зазначити, що штори можна запрограмувати в різних варіаціях. Наприклад, на довільне закриття у випадковому порядку в ряді кімнат заміського будинку. Щоб штори закривалися, відкривалися в один час з появою джерела світла, допоможе варіант вбудувати датчик освітлення в систему. Мимовільні рухи штор, регуляція освітлення, включення приладів в одному комплексі відштовхнуть зловмисника, створять видимість присутності людей в будинку.

На скільки ефективна тактика ?

Побачивши подібну активність, грабіжник не стане ризикувати бути спійманим, пройде будинок стороною, вибравши легшу жертву. Щоб зловмисник був точно впевнений у факті присутності або відсутності господаря, необхідно вести спостереження більше двох діб. Не кожен грабіжник готовий на тимчасові витрати з ризиком на помилку, хоча тут приходять додаткові засоби захисту, це:

Сигналізація
Відеокамера
Пильна сусідка
Установка ручки з ключем
Установка щільних стекол

Що стосується системи Розумний будинок, що допомагає забезпечити основну безпеку, технологія дозволяє налаштувати роботу приладів, електрики за певним часом. Це створить правдоподібність здійснюваної активності. Зазвичай перш ніж приступати безпосередньо до процесу пограбування, зловмисники придивляються до об’єктів. Обраний будинок повинен не тільки відповідати рівню бажаного благополуччя, щоб вкрасти що-небудь цінне, а мати низький рівень безпеки для проникнення всередину. Чим він вищий, тим менше шансів що злодій вибере будинок.

Зазвичай грабіжники віддають перевагу об’єктам, в яких протягом декількох днів або тижнів немає ніякої активності. Коли постійно включається світло, телевізор, навряд чи зловмисник захоче зв’язуватися з будинком, для крадіжки віддасть перевагу легшу здобич, не обтяжену потенційними небезпеками. Так технологія Розумний будинок багато років допомагає зберегти майно в цілісності, знизити ризик пограбування до мінімальної ймовірності.