Як заощадити за допомогою розумного будинку?

03 Травня 2021

Чи можна зберегти свої гроші за допомогою системи”розумний будинок”?

Будинок, в якому система контролює всі побутові прилади, включаючи пилосос, Акваріум, систему охорони. Що буде, якщо жалюзі або кавомейкер стануть мати штучний інтелект? Чи можлива фінансова вигода від цього? Які прилади, що мають штучний інтелект можна зустріти в торгових точках?

Система розумного будинку не є справою віддаленого майбутнього. Вона існує вже зараз. У багатьох друзів вже є вдома пристрої, які мають штучний інтелект. Наприклад, у США багато людей мають подібні прилади. У Росії таких людей набагато менше, але вони є, і їх число продовжує збільшуватися. Пошукова система ” Яндекс “наводить інформацію, згідно з якою запити, що включають в себе словосполучення” Розумний будинок”, становить 25%. За місяць було введено в пошукову систему вже 245 тисяч подібних питань в 2020 році. У свою чергу за 2019 рік кількість таких запитів була 194 тисячі.

Причини, за якими можна поставити систему ” Розумний будинок”

Термін” Розумний ” будинок включає в себе техніку, якою можна маніпулювати на відстані або робити їх роботу автономною. Можна виділити три підстави, за якими є сенс ставити систему “розумного” будинку:

– Захищеність від нещасних випадків злому. У будинку є сенсори, що реагують на дим, вогонь, проникнення вологи. Навіть на видаленні від будинку можна нічого не боятися;

– Практичність. Всіма приладами можна управляти на відстані, програмувати їх штучний інтелект;

– “Розумний” будинок береже гроші. Всі прилади самі відключаються, включаючи плиту, коли господар залишає кімнату.

Як видно, плюси в цьому є. Наприклад, встали вранці по дзвінку будильника, а чай вже Гарячий. Або телевізор відключиться самостійно, коли господар покине будинок. Економія в тому, що завдяки сенсорам, багато приладів будуть працювати і відключатися самі по собі. Газони будуть поливатися тепер в автоматичному режимі. Найбільш поширеним рішенням в цій області став робот-пилосос. 

Кількість розумних будинків і ціна них

Розвиток науково-технічного прогресу дозволив створювати складні прилади за низьку вартість. Сьогодні кількість таких пристроїв зростає. З’явилася можливість управляти ними за допомогою стільникового телефону або голосом. Економія від “розумного” будинку серед споживачів, до 2025 року складе 387 млрд.рублів.

Ціна на” розумні будинки ” залежить від уподобань користувача. В окремих місцях країни автоматична система має вартість 25-27 тис.рублів, а по Москві – 65 тис. рублів. Система автоматичного освітлення-600 тис. рублів, а в Москві – 650 тис.рублів.

Зниження цін на інтелектуальні прилади обумовлено також впливом Китаю, звідки завозиться недорога продукція. Залишилося тільки вибрати якісний товар. Наприклад, систему охорони Eldes Security з Європи, що знайшла застосування в 75 країнах нашого світу. Можна пофантазувати про холодильник, який сам викликає кур’єра з ящиком пива в певний момент і інших приладах зі штучним інтелектом. А в реальності вже є пральна машина, яка записує в себе, через Wi-Fi, різні режим прання білизни. Брелок з керуванням Eldes Key Bob управляє воротами гаража, температурним режимом, приладами освітлення і багатьом іншим. Якщо є домашні тварини, то можна звернути увагу на годівницю Petzi Treat Cam, яка дозволяє стежити за тваринами за допомогою камери і закачує відео в телефон користувача. Вона дозволяє кликати їх на обід, розмовляти з ними і робити інші речі. Оригінальним розумним приладом є холодильник Samsung Family hub. Він управляє іншими приладами, передає Користувач інформацію про вміст, коли той в магазині, розповідає про останні події в світі, має екран для виведення рецептів.

Система Розумний будинок дозволяє не витрачати зайвих грошей. Кожен пристрій в рік буде Економити 11 тисяч рублів, а в 2025 році в Росії буде реалізовано 7 млн.приладів. Затребуваними, на думку аналітиків, стануть пристрої, що контролюють витрату води і протікання, а також прилади для обліку електроенергії. Вони будуть доступні за ціною всім. Від жителів приватного будинку до мешканців багатоквартирних будівель.

За словами Костянтина Суханова, гендиректора Sunros, віддалений режим роботи змусив жителів РФ оцінити обстановку будинку. Тому люди стануть купувати прилади стеження, сенсори, які реагують на переміщення і контролюють стан дверей з вікнами. Люди, як стверджує Суханов, завжди будуть прагнути жити краще і зі зручностями.