Як зробити своє житло розумним

03 Березня 2021

Ні для кого не секрет, що не вимкнений електрочайник або праска може стати причиною серйозних неприємностей. Щоб цього не траплялося, в будинках і квартирах встановлюються системи Smart House (Розумний будинок). Наявність даної системи дозволяє зробити з житла максимально комфортну житлову зону, де кожен освітлювальний прилад або побутовий агрегат можна налаштовувати під конкретні завдання.

Можливості системи Розумний будинок

Функціонал Smart House безпосередньо залежить від конфігурації системи. Розумний будинок можна доповнювати всілякими модулями, які працюють за заздалегідь встановленим сценарієм.

Найбільш затребуваними опціями систем Розумний будинок є:

Імітація присутності людей в приміщенні. Ця опція корисна в тому випадку, якщо господарі квартири або будинку надовго залишають своє житло, їдучи у відпустку або на канікули. За допомогою функції” імітація присутності ” в автоматичному режимі працюють жалюзі на вікнах. Жалюзі можуть Періодичне опускатися і підніматися в залежності від часу доби. Функція “імітація присутності” також дозволяє налаштовувати включення і відключення медіасистеми і телевізійної техніки.
Управління освітлювальними приладами. Управління освітленням-найважливіша функція системи Смарт Хаус, яка дозволяє не тільки диференційовано налаштувати підсвічування в кожній кімнаті, але і істотно економити на електроенергії. Управління освітленням також може працювати в одній зв’язці з функцією”імітація присутності”. За відсутності господарів, у вечірні години або вночі може мимовільно включатися світло, і це буде натякати зловмиснику на те, що в будинку хтось є.
Підтримка оптимальної температури. У систему Смарт Хаус входять численні температурні датчики, які відправляють інформацію на контролер. Контролер пов’язаний з кліматичною технікою і опалювальною системою. Це дозволяє налаштовувати температурний режим в кожній кімнаті.
Аварійна сигналізація. Дана система повідомляє господаря квартири або будинку про несанкціоноване проникнення в житло. Якщо хтось чужий проник в приміщення, автоматично відправляється сигнал на пульт охорони, а також відправляється SMS-повідомлення на смартфон власника квартири.

За допомогою системи Розумний будинок можна управляти не тільки камерами відеоспостереження або системою поливу, але і налаштовувати оптимальну температуру обігріву доріжок у дворі (в зимовий час), або підтримувати задану температуру в басейні.

Пристрій системи Смарт Хаус

Основними компонентами системи є:

Контролюючий блок (контролер).
Виконавчі пристрої (розумні розетки, вимикачі та інша побутова техніка).
Сенсори.

Контролер-це свого роду концентратор, куди сходиться вся інформація від численних датчиків, і з нього відправляються команди до виконавчих пристроїв. Контролер може бути як локальним, так і хмарним. В якості локального контролера можна використовувати звичайний настільний комп’ютер або ноутбук, а в якості хмарного контролера може виступати віддалений комп’ютер або сервер. Локальний контролер працює по локальній мережі, а для роботи з хмарним контролем потрібно вихід в мережу Інтернет.

Скільки коштує Smart House

Вартість системи Розумний будинок безпосередньо залежить від можливостей самої системи. Існують найпростіші конфігурації, які керують лише деякими функціями, такими як: освітлення, жалюзі і деякі побутові прилади. Для приватного будинку передбачений розширений функціонал, за допомогою якого автоматизується не тільки управління кліматичною технікою та опаленням, але і проводиться автоматичне годування і вигул домашніх тварин. Вартість Смарт Хаус може обмежуватися тільки фінансовими можливостями замовника.