Як зробити аварійне освітлення для дому: просто і ефективно

13 Січня 2022

Відключення електроенергії, що здійснюється через планові роботи або виникнення надзвичайної ситуації, викликає безліч проблем. Особливий дискомфорт із цього приводу відчувають жителі котеджів із системою «розумний будинок», побудованих за містом. Ремонтники не завжди приїжджають вчасно: вони можуть під’їхати години через 3-4 або навіть наступної доби.

Дуже прикро залишатися в непроглядній темряві і намацувати освітлювальний прилад або мобільний пристрій, що завжди, як навмисне, виявляються в самому непередбачуваному місці. У подібній некомфортній ситуації нервозний стан і поганий настрій не змушують на себе чекати.

Бажано заздалегідь спробувати запобігти такій проблемі. Для цього необхідно буде трохи витратитися і виділити час, щоб здійснити монтаж аварійного підсвічування, яке мимоволі підключатиметься при зникненні електроенергії.

Декілька найпоширеніших модифікацій

Передбачені такі підсвічування:

  1. Світлодіодні лампи з БАП (пакетом запасного живлення) – обладнані біологічним акумулятором, від якого заряджаються світлові діоди. Вмонтований датчик спрямовує автоматичне перемикання живлення (з 220 вольт на 12 вольт від біологічного зарядника).

Час автономного функціонування батареї під додатковим навантаженням обумовлено її пропускною здатністю і становить півгодини до 5 годин.

Продаються зазвичай три типи аварійних світлодіодних ламп:

  1. непостійної дії – функціонувати мимоволі вони починають лише при усуненні напруги; вони характеризуються низькою інтенсивністю та невеликою яскравістю (це передбачено для заощадження батарейного заряду);
  2. постійної дії – застосовуються для базового підсвічування; коли мережу вимкнено, вони перемикаються на зарядку від акумулятора; за допомогою цього пристрою лампочки висвітлюють простір частково (видають 10% звичної яскравості), що максимізує час функціонування від запасного блоку;
  3. комбіновані – скомпоновані з кількох лампочок та матриць, що діють окремо; деякі підживлюються від напруги, а інші живляться від батареї; для режимного перемикання освітлювального приладу встановлений перемикач.
  1. Резервування харчування лід-лампочок від ДБЖ – це дія не так комфортно. А все тому, що простягати дроти від ДБЖ до лампочок через все приміщення – не найвдаліша витівка. Бажано надати перевагу цьому способу при обладнанні джерел аварійного освітлення біля блоку безперебійного живлення.

Де краще робити монтаж лід-лампочок?

Найкраще лід-лампочки аварійного освітлення розташувати у всіх домашніх приміщеннях. Розташування джерел освітлення обумовлено їх різновидами. Світлодіодні лампи постійного впливу інтегровані в базову освітлювальну систему. А лампочки мінливої ​​дії розміщуються в будь-якому зручному місці, наприклад, над вхідними дверима.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка