Історія розумного будинку

Ідея розумного будинку вже давно живе в головах людей. Подібне “божевільне” винахід не раз проскакувало на сторінках книг XX-го століття. Письменники фантасти описували будинки, де все працює на автоматі і виключно завдяки роботам. На жаль, але технологічний прогрес дійшов до створення таких приміщень лише в наші дні.

Коли виникла ідея розумного будинку?

Перший крок був зроблений в 60-х роках, коли брати Спіра винайшли перший прилад, здатний регулювати потужність світла. Тоді ще мало хто вірив у казку про розумний будинок, але саме цей винахід став поштовхом до ідеї створення інтелектуального будинку.

Через десятиліття люди винайшли метод передачі інформації по одному кабелю з метою управління рядом приладів. Саме в 70-і роки технології почали крокувати семимильними кроками назустріч прогресу. Це коштувало великих грошей і дозволити собі розкіш автоматизованого житла могли тільки багатії.

Перші спроби створити розумний будинок

Кінець ХХ-го століття ознаменувався появою транзисторів, цифрових контролерів, мікросхем та інших приладів, які піддавалися програмуванню. Вони дуже швидко витіснили застарілі моделі електроприладів. Після цього з’явилися перші проекти інтелектуального будинку.

Перший такий був реалізований в Англії. У цьому розумному будинку можна були доступні такі функції:

Регулювання тепла в приміщенні;
Алгоритми безпеки;
Сигналізація;
Регулювання роботи дверей в гаражі.

У 90-х почався новий етап розвитку технологій. Тоді була створена спеціальна Асоціація електронної промисловості. Їх робота була спрямована виключно на створення будинку, в якому автоматизовані абсолютно всі процеси. Після цього з’явилися різні датчики, сенсорні панелі, обчислювальні та логічні механізми, які згодом стали невід’ємними елементами розумного будинку.

У 1999 році була розроблена програма, яка дозволяла об’єднати роботу і налаштування всіх побутових приладів в одну систему і управляти ними через комп’ютер.

Сучасні розумні будинки

Wi-Fi-технологія бездротового зв’язку, яка зробила переворот в історії розумного будинку. Тепер в таких будинках практично немає проводів, Автоматизація не коштує шалених грошей, завдяки чому стала більш доступною для простих людей.

Завдяки новітнім технологіям і Інтернету налаштовується доступ до інженерних приладів і систем, так що управляти розумним будинком можна навіть зі смартфона. Технології дозволяють управляти світлом, температурою, вентиляцією, системою безпеки і всім, чим наповнений Розумний будинок.

Головний елемент системи розумного будинку-мікрокомп’ютер, який має доступ до приладів. З його допомогою господар може за бажанням включити або вимкнути прилад, змінити налаштування і так далі.

Деякі сучасні технології вимагають проектування ще під час будівництва будинку. Якщо проектувати приміщення відразу для використання Програм інтелектуального будинку, то буде набагато легше впровадити цю технологію в життя.

Сьогодні Розумний будинок-це доступна реальність для кожного, а не просто казки фантастів.