Інтелектуальні будівлі

03 Травня 2021

Інтелектуальна будівля являє собою будову з сучасними архітектурними та інженерними рішеннями, які об’єднані в один управлінський комплекс. Автоматизована система управління розумним будинком або BMS – сукупність програм і техніки, що дозволяє підсистемам координуватися один з одним.

В європейських країнах система BMS активно застосовується при зведенні та експлуатації будівель. Це підтверджується наявністю нормативних документів і стандартів. У Росії також розроблений подібний стандарт, проте він має лише рекомендаційний характер.

 Можливості BMS

Завдяки автоматизованій системі управління підконтрольними стають всі операції і процеси, що відбуваються в будівлі. Використання BMS дозволяє здійснювати централізоване управління:

системою електричного живлення;
системою кондиціонування і вентиляції;
системою теплопостачання;
системою водопостачання і т. д.

Наприклад, така система автоматично незалежно від будь-яких погодних умов здатна підтримувати в приміщенні комфортний рівень температури і вологості. Крім того, Building Management System дозволяє розумно і економічно споживати ресурси. Якщо, наприклад, в приміщенні немає людей, то там автоматично буде зменшено освітлення, а кліматичне обладнання перейде в режим економії.

В автоматизованій системі людський фактор мінімальний, що забезпечує надійність інженерних систем. BMS здійснює постійний контроль за станом систем комунікацій. При виникненні проблем система відразу сповіщає співробітників і усуває виниклі наслідки.

 У чому полягає інтелектуальність?

В Україні такого роду інноваційні системи застосовуються рідко. Як правило, зустріти Building Management System можна тільки в проектах, що відносяться до преміум або Еліт – сегменту. Наприклад, таким проектом є елітний комплекс Victory Park Residences, який знаходиться в районі Дорогомилово.

 Особливості інтелектуального комплексу Victory Park Residences

 Автоматизована система здійснює постійне, безперервне управління такими системами як:

механічний;
електричний.

Таке управління дозволяє забезпечувати максимально комфортне проживання.

З системою BMS консолідовані і всі системи пожежної сигналізації. У разі виникнення пожежі для безпечного евакуювання людей системою передбачена протидимна вентиляція.

В елітному комплексі встановлені як датчики руху, так і датчики денного світла. Тому система здатна налаштовувати світлодіодні світильники, враховуючи рівень природного світла і наявності людей в приміщенні.

 Друга категорія надійності електропостачання комплексу означає, що в разі аварії система BMS автоматично підключить резерв, і забезпечить безперебійне постачання електроенергії.

Утворюють комплекс вісім малоповерхових корпусів, які мають свій парк і власний торговий центр.