Характеристика, різновиди та переваги» розумних ” електричних лампочок і світильників

03 Травня 2021

Яскраве освітлення відіграє важливу роль у створенні комфортної обстановки в розумному будинку. Фірма Hiper випускає багато різних моделей “розумних” електричних лампочок і світильників.

Характеристика

“Розумні” лампи можуть включатися і вимикатися по голосовим командам або за допомогою системи «Розумний будинок». Ці лампи мають наступні характеристики:

Систему віддаленого включення;
датчик регулювання яскравості;
Датчик регулювання кольору.

Деякі моделі цих світильників можуть по команді змінювати насиченість і колір. Режим їх роботи дозволяє експлуатувати нічники в різних режимах. Вони можуть працювати з мінімальною, середньою або максимальною яскравістю і виділяти яскраве, нейтральне або холодне світло. «Розумні ” бра виділяють світловий потік різного забарвлення. Він буває:

Білий;
насиченим синім;
ніжно-зеленим;
яскраво-червоним.

У таких лампах встановлено до п’яти потужних світлодіодних елементів.

Режим роботи

Були проведені контрольні вимірювання для шести моделей ламп такого типу і зроблені певні висновки.

Лампа C1 RGB

Вона зроблена у формі вузької свічки, виділяє яскравий, білий світ і працює з потужністю в діапазоні від 5,1 до 5,2 ВАТ. Одна така лампа здатна замінити звичайний електричний світильник, який працює з потужністю до шістдесяти ВАТ. При режимі роботи, в кольоровому варіанті, вона вживає всього 1 ват електроенергії. У цій моделі відсутній режим пульсації, встановлені як теплі, так і холодні світлодіоди.

Лампа B1 RGB

Цей світильник має спеціальний цоколь і може працювати як в білому, так і в кольоровому режимах. Його звичайна норма витрати електроенергії не перевищує 5,1 ВАТ. Один нічник B1 RGB повністю замінює собою коллагеновую лампочку на п’ятдесят ВАТ. При роботі в колірному режимі його потужність знижується до одного вата. При цьому світильник виділяє світловий потік до дев’ятнадцяти люмен.

Філаментні лампи

У цих світильниках використовується філаментная технологія, яка дозволяє регулювати і плавно перемикати світлові потоки. Нічники такого типу можуть виділяти як тепле, так і холодне світіння. Розглянемо технічні характеристики чотирьох моделей філаментних ламп. Для цього використовуємо такі моделі:

A60;
ST64;
G80;
G95.

Ці світильники працюють з потужністю до 7,2 ватт, з легкістю замінюють собою звичайні лампи розжарювання на вісімдесят ВАТ. Вони мають:

Невелику пульсацію;
оснащені світлодіодами з холодним і теплим освітленням;
можуть працювати в колірному режимі.

У лампах такого типу є високі показники передачі кольору. На кожній упаковці вказано робочу напругу в електричній мережі, при якому лампи будуть добре працювати. Цей діапазон відповідає звичайним параметрам мережі в межах від 220 до 250-и вольт. При більш низькій напрузі світильники працюють не стабільно і починають часто моргати.

Перевага

» Розумні ” світильники мають багато переваг перед звичайними лампочками:

Економічний;
виділяють гарне світло;
мають довгий термін експлуатації;
можуть управлятися через мережу WiFi.

Такі лампи легко включаються і вимикаються через спеціальний мобільний додаток в смартфоні. Незважаючи на всі ці плюси вартість таких виробів трохи висока. За одну таку лампочку доведеться викласти від 350 до 700 грн.