Будинки стають розумнішими

08 Лютого 2022

Порівняно довгий час автоматизовані системи були перевагою виключно офісних будівель. Люди не дуже довіряли розумному будинку. Але роки йдуть, нічим необґрунтоване упереджене ставлення сходить нанівець, а системи, що полегшують людині життя, поступово заповнюють і приватні будинки.

Про це говорить і Френк Ланґе, керуючий директор Windows+ Facade Association (VFF): “Скептицизм випарувався, майже 40% споживачів використовують програми для розумного будинку”. За словами Френка, взятих із його інтерв’ю, стає ясно, що свою неправоту визнали не лише прості громадяни, а й будівельники. Важко було й надалі закривати очі на очевидні факти: інтелектуальний будинок забезпечить комфортом та безпекою, заощадить електроенергію.

Автоматизовані системи зараз на піку свого розвиткуРаніше їхня робота полягала тільки у своєчасному зачиненні дверей або якихось мінімальних розвагах. Зараз функціонал усіляких механізмів піднявся на абсолютно новий рівень. Ваші вікна самі оцінять якість повітря в приміщенні та за необхідності відкриються для провітрювання. Такий принцип роботи і в автоматизованої системи опалення.

В особливо спекотні дні розумний будинок самостійно охолодить приміщення. Якщо температура в кімнаті перевищує норму, затемнення автоматично опуститься на вікна. Це дуже зручно. Технологія дозволяє знизити температуру у приміщенні приблизно на 10 градусів.

Захист від зловмисників

Нікого вже не здивувати світловими датчиками руху. Після встановлення інтелектуального будинку можна забути про ручне управління вимикачами, але це дрібниці в порівнянні з програмою, що моделює присутність людини в квартирі. Саме ця система відштовхне недоброзичливців від вашої власності. Здійснюється це за допомогою світильників, що автоматично включаються та вимикаються, або ролетів, які без дій з боку будуть час від часу підніматися та опускатися.

Розумний будинок також пов’язаний з вашим мобільним пристроєм. При спробі злому та несанкціонованого проникнення, ви отримаєте повідомлення від програми та зумієте вчасно вжити необхідних заходів.

Система управління

У цьому плані користувачі можуть підлаштувати під себе. Можливий монтаж цілої панелі на стіну або керування за допомогою пульта. Вище вже згадувався спосіб підключення до додатку будинку. Крім цього, зручним вважається керування через голосового помічника (виробник ролі не грає).

Часткове встановлення системи також можливе. Ланге говорить про це: “Якщо ви все ще не впевнені, виробники пропонують пакети початкового рівня. Їх можна легко розширити пізніше, і це гарантує, що ви закладете основу для практичної та сучасної власності, яка полегшить життя та заощадить ваш гаманець”.

Підсумовуючи, можна відзначити головні переваги розумного будинку:

  • зручність та комфорт
  • безпека житла
  • економія електроенергії (що також допомагає зберегти екологію та не нашкодити клімату)