Для чого потрібен розумний будинок

Домашня автоматизація стає все більш популярною, і системи Розумний будинок все частіше і частіше використовується, як в квартирах багатоповерхових будинків, як і в заміських котеджах. За допомогою даної системи можна істотно підвищити рівень комфорту будь-якого житла, а також підняти ступінь безпеки на конструктивно новий рівень. Smart House дозволяє економити електроенергію і газ, що позитивно відбивається на розмірах оплати за послуги ЖКГ.

Чим може управляти система Розумний будинок

За допомогою даної системи можна управляти:

Домашніми електроприладами.
Побутовою технікою.
Мультимедійними системами.
Системою кондиціонування повітря.
Опалювальна система.
Освітлювальний пристрій.
Автоматичними жалюзі, які обладнані сервоприводом.
Системою вентиляції і т. д.

Якщо системою Smart House обладнаний заміський котедж, то вона дозволить управляти підігрівом ганку і доріжок на присадибній ділянці. Також за допомогою цієї системи можна регулювати температуру води в басейні, або автоматизувати вигул домашніх вихованців. Розумний будинок дозволяє в автоматичному режимі здійснювати годування домашніх тварин, а також подавати воду вихованцям у встановлений час.

Система відеоспостереження

Smart House може бути обладнаний системою відеоспостереження, за допомогою якої можна відстежувати все, що відбувається в будинку в реальному часі, і передавати картинку на будь-який пристрій. Це може бути:

ноутбук;
комп’ютер;
планшет;
смартфон.

Перегляд відеоінформації можна здійснювати через Інтернет, з будь-якої географічної точки світу. Також за допомогою смартфона або планшета можна управляти всіма модулями Smart House. Все, що відбувається в будинку або в квартирі записується на електронний носій, що дозволяє зберігати велику кількість інформації.

Безпека

Система відеоспостереження розумного будинку може працювати в одній зв’язці з системою безпеки, якщо обладнати спостереження спеціальними камерами – з датчиками руху. Ці датчики фіксують будь-який рух в будинку, що дозволяє відстежити будь-яке несанкціоноване вторгнення. Якщо за відсутності господарів в квартиру або котедж проникне стороння людина, то на смартфон власника будинку відразу ж буде відправлено SMS-повідомлення про загрозу.

У систему безпеки розумного будинку також входять датчики задимленості і загазованості. Датчики диму фіксують навіть найменшу задимленість, і під час спрацювання відправляють сигнал тривоги на пульт пожежної охорони. Попутно з сигналом тривоги власнику будинку або квартири відправляється і SMS-повідомлення. Датчики загазованості відстежують концентрацію газу в повітрі, і в разі перевищення гранично допустимого порога загазованості, відправляється текстове повідомлення на смартфон власника житлоплощі, і попутно з цим включається сигнал тривоги.

Інші можливості

За допомогою системи Smart House можна диференційовано налаштувати систему опалення на оптимальну витрату природного газу або електроенергії. Також ефективно можна конфігурувати роботу кондиціонера. Більш того, Розумний будинок дозволяє створювати сценарії управління, які адаптовані до тієї чи іншої події. Наприклад, можна налаштувати сценарій “вечірка”, і система Розумний будинок буде автоматично керувати домашньою медіасистемою і Телевізійною технікою, а система опалення або кондиціонування будуть автоматично підтримувати задану температуру протягом усього заходу. Сценарії створюються заздалегідь, і конфігуруються під певні завдання. Наприклад, сценарій” відпустка ” дозволить налаштувати всі системи в будинку на роботу в енергозберігаючому режимі, що дозволить істотно знизити витрати на послуги ЖКГ.