Що входить в Розумний будинок?

Ще якихось 20 років тому, розумний будинок вважався дорогим задоволенням і їм володіли тільки дуже багаті люди. На сьогоднішній момент часу, завдяки розвитку високих технологій, Розумний будинок став більш доступний і поступово впроваджується в життя людей.

Кінцевою метою будь-якого розумного будинку, зробити більш комфортним управління всіх систем, які використовуються в ньому. Найбільш часто необхідний віддалений доступ власника будинку до таких систем:

Освітлення;
Кондиціонування;
Зволоження і очищення повітря;
Охоронної безпеки;
Управління побутовими приладами і різною технікою.
Основні елементи, що входять до складу розумного будинку

Для управління всіх електронних систем будинку використовуються мікропроцесорні контролери. Кожен з них обробляє інформацію c датчиків і відповідає за функціонування певного елемента. За допомогою блоків живлення і UPS, забезпечується постійна передача електроенергії до всіх частин електронної системи. Для управління розумним будинком використовується панелі, які можуть бути стаціонарними або переносними. Найбільш комфортні у використанні мобільні панелі, в силу можливості їх переносити і спостерігати за управлінням. Найбільш часто в якості переносних панелей використовують мобільний телефон, ноутбук або планшет. Власник розумного будинку може управляти всіма його функціями, перебуваючи в будь-якій точці планети за допомогою інтернету. Господарі розумного будинку можуть запрограмувати Мікроконтролер під свої потреби, і він буде виконувати необхідні завдання. Наприклад, можна запрограмувати включення світла вітальні кімнаті в певний момент часу. Дана задача відноситься до простої. Однак існує можливість програмувати більш складні завдання, в результаті яких виконується одночасно кілька дій. Наприклад, можна закрити всі двері приміщення, опустити жалюзі, включити світло і музичний центр в приміщенні.

Підсистеми розумного будинку

Виробниками для розумного будинку розроблено багато різних підсистем. Однак базовими, є наступні підсистеми:

Освітлення;
Кліматичного контролю;
Безпека;
Домашнього кінотеатру.

Нижче ми розглянемо особливості кожної з підсистем.

Освітлювальна підсистема

За допомогою цієї підсистеми можна задаючи різні режими управляти рівнем освітлення. Використовуючи панель управління, власник будинку має можливість включати ті чи інші освітлювальні прилади. Якщо господарі будинку виїхали з нього, у них є можливість включити віддалено в темний час доби світло, тим самим створивши ілюзію своєї присутності.

Підсистема кліматичного контролю

Дана підсистема призначена для віддаленого управління кліматичним станом приміщення. Вона дозволяє виставляти потрібний рівень обігріву, зволоження і очищення повітря. За допомогою пульта управління до приходу господарів будинку, можна встановити необхідну температуру в приміщенні.

Підсистема безпеки

Це підсистема володіє багатьма функціями, серед яких слід виділити:

Увімкнення та вимкнення сигналізації;
Контроль пожежної безпеки;
Контроль роботи комунікаційних систем будинку.

Основним завданням цієї підсистеми є своєчасне оповіщення господарів будинку про надзвичайні події в їх житло.

Підсистема домашнього кінотеатру

Основне призначення даної системи, є управління аудіо та відеотехнікою, а також супутніми пристроями для комфортного прослуховування або перегляду аудіо-відео інформації. Наприклад, при перегляді фільму можна задати певний рівень освітлення приміщення.

Залежно від виробника, комплектація обладнання розумного будинку відрізняється. Як правило, в дорогій комплектації, споживач отримує більше функціональних можливостей в кожному електронному виробі.