Що вам потрібно, щоб зробити свій будинок по-справжньому розумним

03 Березня 2021

Інтелектуальна система розумного будинку включає в себе, використання різних сучасних гаджетів. Сам будинок управляється за допомогою голосового помічника. В Інтернеті ви можете знайти сайти головних магнатів в сфері електроніки, де продають всілякі девайси від лампочок до датчиків відкриття дверей.

У сучасному житті розумну електронну систему ми називаємо роботами. Розділяється вона на 3 групи:

Електроніка поліпшує якість життя. До неї відноситься: освітлення, трекери сну, Розумні ваги, сенсорні жалюзі, робот-пилосос та інше.
Оповіщають датчики. Наприклад, датчики протікання води, пожежної безпеки, відкриття дверей і вікон, сигналізація та інші всілякі лічильники.
Система безпеки будинку. Ця категорія включає в себе систему відеоспостереження, електронні дверні замки і навіть кімнату-притулок.

Основне завдання розробників розумного будинку, це зробити його простим, зручним і доступним.

Для того, щоб зробити ваш будинок розумним, насамперед потрібно провідний зв’язок і радіоканал. Під час відсутності, у вас є можливість стежити за будинком і віддалено змінювати налаштування.

Який вибрати набір комплексу залежить від вашого бюджету. Згодом комплекс можна розширити і докупити необхідні системи управління.

Розглянемо базовий комплекс для квартири: вузли контролю, робота кондиціонера, проточок, освітлювальних приладів. Також необхідні опції управління розетками, теплими підлогами, шторами, мультимедія і датчики руху.

Давайте розрахуємо у скільки обійдеться Розумний будинок виходячи з базового комплексу:

комплект розумного освітлення MimiSmart, складе від 5000 до 6000 руб.;
акустика фірми LG обійдеться вам в 8000 руб.;
розумні розетки Legrand 3400 руб.;
датчики на вікна та двері Netatmo DTG-EC в 9200 руб.;
онлайн Розумний Wi-Fi вимикач Hiper IoT Switch B02, 2 лінії, близько – 3000 руб.;
біометричні дверні замки від Kaadas-17000 руб.;
стельовий світильник Xiaomi Yeelight Jade Ceiling Light – 7600 руб.;
датчик протікання води Water Guard-9000 руб.;
розумний очищувач повітря Petoneer AirMaster-14500 руб.;
робот пилосос Garlyn SR-600 – 35000 руб.;
розумний трекер сну SleepAce RestOn-12000 руб.;
розумні діагностичні ваги Picooc Big Pro-6000руб.;
станція моніторингу повітря в приміщенні Netatmo NHC-EC-12000 руб.;
комплект розумного будинку Xiaomi – 4300 руб.

Всі перераховані вище гаджети обійдуться, приблизно в 150 тис.руб. можна трохи заощадити і придбати їх за знижками. Сюди не включена система управління теплими підлогами, шторами, кондиціонерами. При бажанні встановлюється датчик руху і система відеоспостереження. Якщо включити все в розрахунок, то розумна квартира обійдеться за мінімальними витратами в 300 тис.

У заміської нерухомості варіантів оснащення куди більше. Для створення розумного будинку в заміському котеджі додатково буде потрібно Відеодомофон, система опалення, поливальна установка для газону, управління воротами, велика кількість електронних замків і мультирум.

Все більше система управління” Розумний будинок ” користується попитом у споживачів. Вона дозволяє не тільки утримувати будинок в комфорті, але і в безпеці.