Що таке Розумний будинок

Людина намагається зробити своє життя максимально затишною і комфортною. Останнім часом все частіше і частіше можна почути словосполучення»Розумний будинок”. Однак мало хто знає, що це таке.

Система smart house дозволяє управляти приладами на відстані, контролювати режим температури, вимикання і включення світла. Розумний будинок-це система, яка об’єднує освітлення, обладнання для налаштування клімату в приміщенні та інші електронні пристрої.

Особливості смарт системи

До особливостей такого будинку можна віднести: високий рівень комфорту і безпеки в житло і розумна витрата електроенергії.

Настроювані сценарії і різні модулі можуть забезпечити практично безмежні можливості. Можна контролювати витрату світла, управляти домофоном, сигналізацією, відстежувати витоку води або ж газу і т. д.

Працює все досить просто. Для початку датчики передають дані на сервер через хаб і звідси вони транслюються на спеціальний додаток на телефоні.

Можливості розумного будинку
є можливість налаштовувати побутову техніку. Можна задати команду, щоб якийсь електричний прилад включався в певний час. Наприклад, включити обігрівач за деякий час до приходу власника з роботи;
можна управляти системою розумного будинку з будь-якого місця, з будь-якої точки світу. Якщо ж господар поїхав у відпустку, то він зможе, наприклад, в жарку погоду підвищити ефективність роботи холодильника в будинку;
налаштування техніки побутового типу при настанні певних обставин. Наприклад, можна налаштувати включення кондиціонера при підвищенні температури до певного порога;
управління голосовими командами. До того ж, за допомогою такого управління можна вийти в інтернет, здійснити пошук необхідної інформації, програвати зазначені відеоролики на телевізорі або ж виконати будь-які інші дії, які з ним пов’язані.
Які елементи входять в смарт хаус
Розумний будинок оснащений контролером (хабом). Він з’єднує всі інші елементи розумної системи в одне ціле. Іншими словами, це» мозок ” розумного будинку;
датчики-прилади, які отримують інформацію про стан приміщення, побутової техніки і подають їх на контролер;
побутова техніка. Ці прилади також є невід’ємною частиною смарт системи, тому як робота в основному спрямована на організацію функціонування цієї техніки;
актуатори-це пристрої, які виконують команди, що надходять з хаба.

Також будинки розумного типу включають в себе елементи безпеки, такі як: відеоспостереження, сигналізація, датчики руху, відкривання дверей і горіння.

Наважуючись встановити систему» Розумний будинок ” в будинку, потрібно звертатися до професіоналів, що спеціалізуються компаній, які допоможуть зробити правильний вибір, порадять і, звичайно, зроблять правильну установку. Адже від установки буде залежати правильність його функціонування всієї системи в цілому. Більш того, вибирати потрібно не бюджетне обладнання, а більш дороге, тоді і прослужить воно довгі роки без збоїв.