Що таке розумні розетки?

03 Травня 2021

Розумні розетки все частіше знаходять місце в наших будинках. Вони дозволяють знизити споживання енергії і в той же час підвищити комфорт використання та експлуатації інших електричних пристроїв в будинку. Які корисні функції є у розумних розеток?

Розумна розетка – що це?

Все більше і більше людей намагаються заощадити на споживанні електроенергії і тим самим скоротити свої рахунки за електроенергію. Один з хороших і ефективних способів зробити це-купити розумні розетки. Багато хто вважає, що такі пристрої дороги і їм не по кишені. Немає нічого більш далекого від істини. Недорогі і сучасні розетки оснащені спеціальними електронними системами, завдяки яким звичайні розетки з напругою близько 220 В можуть стати набагато функціональніше. У розумної розетки є, здавалося б, просте завдання – контролювати і координувати потік електрики. Часто ми можемо керувати вибраним пристроєм зі смартфона завдяки відповідному додатку виробника. В результаті ми керуємо всією нашою побутовою технікою та електронікою, включаючи і вимикаючи окремі пристрої, без необхідності вставати з ліжка або крісла.

Виробники розумних електричних розеток оснастили обрані моделі функцією, що дозволяє не тільки контролювати, але і точно вимірювати споживану енергію. Простота установки-велика перевага такого типу аксесуарів. Вам потрібно тільки вставити спеціальну “накладку” на контакт, розташований на стіні, стільниці або столі. Таким чином, інтелектуальні електричні розетки гарантують контроль за роботою основних пристроїв, що використовуються в будинку, а також за споживанням електроенергії.

На що звертати увагу при виборі розумної розетки?

На ринку можна знайти безліч моделей розумних розеток. При виборі варто звернути увагу на кілька важливих моментів. По-перше, не варто занадто сильно економити на покупці такого типу гаджетів. Ті, що продаються за найнижчими цінами, мають набагато менше функцій, що не призведе до помітної економії. Не менш важлива форма зв’язку з розеткою. У новіших моделях це зв’язок через домашню мережу Wi-Fi або Інтернет. Звичайно, кращим пристроєм буде таке, яким можна буде управляти віддалено, в тому числі поза домом. Ідеальне рішення-управління з програми, встановленого на смартфоні. Завдяки йому ми можемо як відстежувати поточне споживання електроенергії конкретними пристроями, так і віддалено включати і вимикати їх. Ще одна цікава особливість деяких інтелектуальних електричних розеток-це можливість налаштувати пристрій на автоматичне включення / вимикання в певний час, наприклад, радіо або телевізор після настання темряви.

Безсумнівно, використання розумних розеток дозволяє значно підвищити безпеку використання побутової техніки та електроніки в домашніх умовах. Більшість моделей розеток оснащені датчиком високої температури, який попереджає про перегрів, а значить – про можливе пошкодження пристрою, підключеного до електромережі. Також варто купити модель, в якій є функція управління кожним типом освітлення. Це відмінний і дуже корисний варіант, особливо в нашу відсутність (він навіть може запобігти крадіжці зі зломом).

Хороша розумна розетка повинна чітко відображати статистику енергоспоживання. У кращих моделях ми можемо визначити, як часто будуть складатися такі звіти і збиратися дані, наприклад, один раз на день, один раз на тиждень, місяць або квартал. Ми також можемо вирішити, в якій формі ця інформація буде надаватися нам, наприклад, безпосередньо в додаток або навіть по електронній пошті. Однак перед цим давайте звернемо увагу на сумісність потенційного пристрою з операційною системою нашого телефону. Більшість моделей працюють з найпопулярнішими системами Android і iOS. Тільки кілька сокетів також працюють з Windows Phone.