Чим може керувати Розумний будинок?

“Розумний будинок” дозволяє перекласти частину домашніх турбот на комп’ютерні системи, крім того, вони ще й сповіщають про події, відсилаючи повідомлення.

Що таке Розумний будинок

Комп’ютерну систему можна порівняти з диригентом, керуючим величезним оркестром. Тільки замість музикантів виступають окремі елементи системи життєзабезпечення. Сама система складається з комп’ютера або ЕОМ, датчиків і засобів, безпосередньо виконують команди.

Сфери управління

Розумний будинок дозволяє управляти:

опаленням за допомогою підтримки параметрів, закладених в систему;
системою водопостачання;
системою газопостачання;
витратою електроенергії шляхом включення і відключення приладів, переведення їх в режими економії;
захистом від загорянь-шляхом гасіння пожежі та виклику екстрених служб;
сповіщенням про події або зміну параметрів за допомогою телефонних дзвінків або повідомлень (кількість абонентів не обмежена).

Охоронні системи-це те, що найбільш цікавить клієнтів. Вони не тільки відсилають повідомлення і фіксують несанкціоноване проникнення або його спроби, а й імітують присутність людей і тварин. Елементом будь-якої охоронної системи є цілодобове відеоспостереження із записом того, що відбувається.

Окремі аспекти управління

Якщо говорити конкретніше, то в сферу управління розумного будинку може входити:

освітлення приміщень;
установка будильника;
управління басейном;
поливом рослин;
управління жалюзі;
управління окремими побутовими пристроями.

Система освітлення може змінювати і яскравість, і контраст, і інтенсивність освітлення.

Будильник сповіщає власника за допомогою голосу або мелодії, пропонується величезний вибір урахуванням різноманітності смаків.

Басейн управляється за допомогою контролю нагріву води і роботи фільтрів, що дозволяє знизити частоту чищення басейну силами власника або найманих працівників.

Полив рослин або газону забезпечується у встановлений час із заданою тривалістю процедури.

Жалюзі відкриваються за графіком або в залежності від знаходження в приміщенні людей.

Дії побутових пристроїв регулюються пультом або комп’ютерними системами. Сидячи на дивані або в кріслі за допомогою пульта можна включати і відключати окремі прилади, регулювати параметри освітлення, здійснювати інші дії.

Пульт дозволяє відкривати ворота, включати і відключати сигналізацію.

Віддалене управління

Розвиток технологій, зокрема поява інтернету, дозволяють управляти будинком в цілому і його окремими функціями на видаленні. Відстань не має значення.

Віддалене управління дозволяє ще й доглядати за будинком, використовуючи систему відеоспостереження. У будь-який момент можна поміняти сценарій роботи окремих приладів і налаштування параметрів. Наприклад, за допомогою розумного будинку можна встановити на інший час включення опалення, дати команду наповнити басейн, розігріти їжу в духовці або мікрохвильовці.

Управління на відстані дозволяє піклуватися про дітей і про літніх родичів.