Автоматизація в заміському будинку

Системи автоматизації для житлових будинків і квартир поступово перестають бути чимось екстравагантним. Але чи знайдуть вони своє застосування при облаштуванні дач і заміських котеджів? Які вигоди може принести домовласникові установка системи» розумний будинок ” для заміської нерухомості?

На даному етапі свого розвитку системи автоматизації здатні вирішувати наступні завдання:

управління опаленням;
управління освітленням;
охорона будинку та прилеглої території;
управління системою вентиляцією.
Управління опаленням

Під час зимових місяців опалення заміського будинку якщо і включається, то в ті рідкісні дні, коли господарі приїжджають на дачу, щоб провести вихідні або відзначити свята. Автоматизована система, інтегрована в енергетичну систему будинку, здатна регулювати температуру повітря в приміщенні у відсутності господаря.

Наприклад, господарі заміського будинку вирішили провести там вихідні. В обід п’ятниці господар зв’язується з системою через Мобільний додаток і віддає наказ включити опалення відповідно до такого сценарію, щоб до планованого приїзду температура в будинку перебувала на прийнятному рівні.

Також, система може підтримувати температурний режим будинку без присутності господаря на такому рівні, щоб будинок не замерзав навіть в найсильніші морози — це зберігає меблі і предмети побуту.

Управління освітленням

Управління освітлювальними приладами, що працюють в будинку і на прилеглій території — ще одна ефективна можливість системи розумний будинок, яка не тільки додасть комфорту, але і допоможе значно заощадити.

Система автоматизації може бути налаштована власником таким чином, щоб максимально ефективно використовувати електроенергію для освітлення в різний час доби і в різних режимах. Наприклад, система може бути оснащена датчиками руху, щоб відключати освітлення в кімнатах, коли господарі не проявляють активності. Може бути налаштована функція “тьмяне світло”, щоб використовувати мінімум світла вночі.

Також, Розумне освітлення може бути налаштоване як система пасивної безпеки – при виявленні датчиками руху потенційної небезпеки по периметру земельної ділянки або у дворі, буде включатися світло у дворі на максимальну потужність.

Охорона прилеглої території

Для використання системи «розумний будинок» при охороні території можуть бути використані наступні функції: система освітлення, інтегрована з датчиками руху, управління системою звукових сигналів, інтегрована з системою аналізу навколишнього середовища, можливість автоматичної відправки сигналів тривоги і відеозаписів відбувається господарям, органам правопорядку та охоронної компанії.

Управління вентиляцією

Інтеграція системи автоматичного управління будинком в будинкову систему вентиляції та кондиціонування допоможе домогтися стабільного ефекту свіжого повітря в будинку, допоможе контролювати вологість. Як результат — господар будинку завжди зможе дихати на повні груди, не буде псуватися від підвищеної вологості меблі, не будуть сиріти білизну і одяг.