Найважливіші датчики для вашого будинку

05 Грудня 2021

Датчики-мікросистеми, які, непомітно для наших очей, проникають в усі сфери життя. Автономні автомобілі, системи пожежної безпеки, системи “розумний будинок”, високопродуктивні автоматизовані виробничі системи — все це базується на різноманітних датчиках.

Здавалося б-ще недавно світ був простим і звичним. Ми самостійно включали світло, а коли перебували поза домом — були в блаженному невіданні про те, що відбувається в стінах власного житла. І ніяких датчиків і інтелектуальних систем.

Багато людей досі живуть в полоні стереотипів в шкоді таємничого “випромінювання” від датчиків, або просто не розуміють, яку користь і вигоду можуть принести подібні системи в кожен будинок.

Всевидюче око – в кожен будинок

Велика частина датчиків заснована на різноманітних напівпровідниках. З моменту їх відкриття людством були винайдені тисячі різноманітних типів датчиків, які реагують на якісь зміни, що відбуваються у зовнішньому середовищі. Датчики можуть визначати зміну атмосфери, температуру, зміну навколишнього об’єму об’єктів, радіацію і багато іншого.

Але які ж датчики можуть бути застосовані в побуті при проектуванні побутових систем, таких як «розумний будинок».

Типи датчиків для розумного будинку

При проектуванні системи розумний будинок можуть бути використані такі датчики:

  • Датчик руху – для проектування системи безпеки і для створення ефективної системи енергозабезпечення;

  • Датчик диму – для системи пожежної безпеки;

  • Датчик газу – щоб убезпечити будинок від витоків вибухонебезпечних газів;

  • Спеціальні датчики ” геркон», які визначають, чи відкрито вікно – в якості захисту від злому і поліпшення енергоефективності будинку;

  • Датчики температури – для того, щоб опалення працювало тільки тоді, коли це дійсно потрібно;

  • Датчик протікання-вчасно дасть знати, що в санвузлі протікає вода.

Все це-далеко не повний перелік датчиків, які можуть бути використані в системі Розумний будинок.

Наскільки вигідно використовувати датчики?

Незважаючи на гадану дорожнечу, використання датчиків — раціонально і веде до значної економії.

В першу чергу, мова, звичайно, йде про безпеку. Скільки б не коштував датчик руху в системі безпеки-Ваше життя, в будь — якому випадку-дорожче. Адже датчик вчасно попередить про небажане проникнення або подасть сигнал поліції в разі спроби пограбування в момент відсутності господарів в будинку.

Використання датчиків при проектуванні енергетичної системи, може окупиться за 2-3 роки, з урахуванням дорожчають енергоносіїв. Правильно налаштована система» Розумний будинок ” з датчиками температури не дасть безглуздо витрачати ресурси на опалення, коли господарів немає вдома. І навпаки, коли раптово вдарив сильний мороз, а господарі перебувають у відпустці — включить опалення, щоб майно не зіпсувалося від мінусової температури.

Датчик витоку, встановлений у ванній різко скоротить втрати води.

А датчики руху всередині кімнат, інтегровані в енергетичну систему дозволять відключати світло, коли люди виходять з кімнати і таким чином заощадить електрику.

Таким чином, використання різноманітних датчиків в системі Розумний будинок-економічно раціональний вибір.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка