Керуючи повітрям: як влаштовані системи автоматики?

13 Січня 2022

На сучасному етапі механізми та системи для впорядкування вентиляційних режимів широко представлені у продажу: від звичайних термостатів до комплексних комп’ютеризованих систем. Це сприяє вирішенню будь-яких завдань автоматизування на об’єктах, за винятком впливу людського фактора під час координації та контролю вентиляційних систем.

Кожен об’єкт специфічний, і якщо для керування простими системами підходять стандартні модулі, то для складних і великомасштабних (з масою приладів та оснащенням різних груп) система автоматизації вийде завдяки системному складання вручну та на 100% персонально.

Про комплектацію системи автоматизації вентиляції

Модулі автоматизації розділені на 3 вузлові групи:

Функціонування вентиляторів контролюється датчиками, вмонтованими всередині приміщення та перенаправляють інформацію про характеристики довкілля:

 1. температурний режим;
 2. вологість повітря;
 3. стан газового середовища;
 4. чистоті повітря.

Після вимірів дані перенаправляються з контролерів до координаційного центру, де отримана інформація збирається та аналізується. Після аналізу мікрокліматичних факторів центр дає розпорядження при необхідності провітрити приміщення або, відреагувавши на надзвичайну ситуацію і, виявивши пожежу, перекриє приплив свіжих повітряних мас (щоб уникнути подальшого поширення вогню).

Крім координаційних органів, автоматизована система забезпечена виконавчими вузлами (сервоприводами, що регулюють розташування клапанів, перетворювачами частоти, що управляють швидкістю обертання вентилятора і т.д.), що здійснюють операції механізмів.

Виходячи зі специфіки кожної опції, використовується один із трьох режимів функціонування автоматизованої системи:

 1. повністю автоматичний: всі системні автоматизовані компоненти об’єднані в координацію всіма інженерними системами об’єкта;
 2. автономний: система автоматизації та вентиляції не узгоджені з іншими процесами всередині об’єкта;
 3. ручний: контроль та координація здійснюється оператором; інноваційні автоматизовані системи забезпечені функцією віддаленого доступу (оператор коригує налаштування, перебуваючи далеко від об’єкта.

Щити автоматизації

Вони потрібні при перенасиченості об’єкта великою кількістю мереж і при розміщенні приладів для вимірювання параметрів мікроклімату у важкодоступних місцях (наприклад, у вентиляційних шахтах або в стінах) . В такой ситуации данные с устройств перенаправляются на щиток управления вентиляцией, представляющий собой панель с управляющими приборами и индикаторами.

Функции автоматизированных щитков:

 1. управление вентиляционной оснасткой;
 2. защита от перегрева и короткого замыкания или ошибочной установки;
 3. корректировка мощности и продуктивности вентиляционной оснастки;
 4. монтаж режимов функционирования систем або приладів на конкретний період часу (день, тиждень, місяць),
 5. запобігання збоям.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка