Управління освітленням розумного будинку

При покупці будинку, в якому ще відсутня внутрішня обробка і є можливість зробити масштабні зміни, можна передбачити установку системи «розумний будинок». Дана Інновація монтується безпосередньо в стіни.

Прототипи сучасних систем розумного будинку з’явилися на початку 21-го століття. Старт дали, так звані,»розумні розетки”. На сьогоднішній день існує безліч різновидів різноманітних конфігурацій приладів, техніки і систем. Головне правильно вибрати саме ергономічне рішення для конкретного житлового приміщення.

Два базових підходи до організації системи розумний будинок

Технологія KNX має на увазі повномасштабний ремонт з прокладанням слаботочки і проводів в усі потрібні стіни і підлогу. Даний протокол підтримується більшістю виробників. Одним з недоліків такого підходу є дорога вартість його реалізації. Ремонт має на увазі штроблення стін, заміну наявної техніки, установку складних пристроїв. Плюс полягає в стабільній роботі даної системи за рахунок передачі даних по проводах і інтеграція з різними виробниками обладнання.

Альтернативною технологією виступає Lutron-система розумного будинку, вироблена в Америці. Її робота базується на бездротовому з’єднанні. Проект, заснований на цій технології, буде дешевше KNX і буде коштувати в районі 8 000 доларів. Головним недоліком є те, що Lutron це моно виробник. Якщо дана компанія піде з ринку, доведеться міняти всю систему. Крім того, в умовах міста, бездротовий зв’язок, що забезпечує коректну роботу системи, може бути схильна до перешкод.

Одним з найбільш бюджетних варіантів системи розумного будинку пропонує китайська компанія HDL. Вона дуже варіативна в плані підключення обладнання від різних виробників. Має можливість адміністрування роботи кондиціонера на дистанції.

Орієнтовна вартість системи

Для більш повноцінної орієнтації в ціновій політиці виробників технологій, розглянемо вартість послуг з монтажу, налаштування і сервісному обслуговуванні системи розумного будинку з блоками і обладнанням виробництва Lutron. Бюджет виявився наступним:

Вартість одного пульта з рамкою-8500 рублів.
Модуль реле – 17500 рублів.
Диммер-22000 рублів
Базовий шлюз-26000 рублів.
Краще рішення для розумного будинку

Lutron не так привабливий на ринку РФ, оскільки відсутня можливість на території Росії придбати рішення для управління системою опалення та контуром теплої підлоги. Це знижує ефективність технології для квартир і будинків у вітчизняних умовах. Тому лідируючу позицію на російському ринку займають системи KNX. Вони комплексно включають в себе управління освітленням, вентиляцією, опаленням і кондиціонуванням. Ключовий виступає опція управління опаленням, оскільки це визначає ефективність адміністрування вентиляцією і охолодженням приміщення. Грамотна комплексна реалізація системи розумного будинку дозволяє значно заощадити на споживанні ресурсів, включаючи електричну енергію.