Розумний будинок: пристрій, який зробить будь-який прилад розумним

Все більшої популярності набувають системи розумного будинку. До недавнього часу Розумний будинок сприймався як доступна для обраних розкіш, сьогодні інтерес явно зріс. Можна очікувати, що в найближчі роки вони стануть стандартом у новозбудованих будинках і квартирах.

Розумний будинок-інтелектуальне освітлення

Перше, про що я думаю, коли ми чуємо пароль, Розумний будинок і розумний будинок. Однак дистанційне керування освітленням-це більше, ніж просто розвага. Звичайно, ніхто не встоїть перед спокусою Дистанційно включати і вимикати світло в окремих кімнатах за допомогою смартфона, тому що це можливо, але ця система, крім зручності, пропонує ще й безпеку. Включення і вимикання світла передбачає присутність членів сім’ї всередині будівлі, і це може ефективно відлякувати потенційних грабіжників. Інтелектуальне освітлення також дозволяє програмувати циклічне включення і виключення освітлення, наприклад, в певних кімнатах або при настанні сутінків.

Розумний будинок – датчики руху

У поєднанні з традиційним моніторингом вони, ймовірно, є найкращим способом швидко отримати інформацію про присутність в будинку третіх осіб. при використанні камери ми можемо отримати зображення того, що відбувається вдома, сама камера не буде відправляти сигнал тривоги на панель управління або на смартфон. Для цього і потрібні датчики руху. Після активації вони надсилають інформацію, яка дозволяє швидко відповісти, наприклад, на виклик служби безпеки. Це дуже корисна система, як для дому, так і для бізнесу. Датчики руху також можна встановити зовні і тим самим убезпечити сад. Вони особливо корисні для дуже великих ділянок.

Розумний будинок – дверні та віконні датчики

У невеликому будинку або квартирі не проблема перевірити, чи всі вікна закриті. У великому котеджі вам доведеться трохи побігати по сходах. У випадку громадських будівель перевірка всіх вікон для однієї людини може зайняти до дня, і немає гарантії, що хтось не відкриє раніше закрите вікно. Тут на допомогу приходить сенсорна система дверей і вікон. За лічені секунди ви можете переконатися, що всі вікна та двері закриті. Інформація може відображатися на панелі управління або на правильно налаштованому планшеті або смартфоні.

Розумний будинок-датчик повені

Небагато людей хоч раз не затопили ванну кімнату. Досить вивести з ладу пральну машину і біда готова. Гірше, коли під нашою квартирою стоїть ще одна. Навряд чи сусіди в цьому випадку зрозуміють. Датчики повені повідомляють про наявність води на підлозі і дозволять швидко втрутитися.

Як підключити окремі пристрої, яке зробить будь-який прилад розумним

Модулі розумного будинку можна підключати: провідним або бездротовим способом. Зі зрозумілих причин перше рішення використовується у новозбудованих об’єктах, де установка додаткової установки не впливає на естетику. В іншому випадку краще покладатися на бездротову технологію, в якій використовуються модулі Bluetooth або інтернет–сигнал, що відправляється через Wi–Fi. Останнє рішення краще, якщо будемо часто міняти квартири. У такій ситуації систему розумного будинку завжди можна взяти з собою.