Розумний будинок – плюси і мінуси

«Розумний будинок» – це можливість подивитися на побутову техніку новим поглядом. Система дає можливість розширити її функціонал. Вона являє собою мережу, яка для всіх пристроїв використовує одну програму, що дає можливість управляти будинком і контролювати роботу приладів. “Розумний будинок” має плюси і мінуси, які можуть зіграти важливу роль в установці системи.

Що може робити розумний будинок

Інтелектуальні здібності системи – це найбільша його перевага. Вони додають комфорт в життя і зводять потребу обслуговувати комунікації та прилади до мінімуму. Технікою останніх моделей буває непросто користуватися, але «розумний будинок» вирішує цю проблему. Програма працює переважно з освітлювальними приладами, охоронними, розважальними. Основні завдання, які вона може вирішувати:

в автоматичному режимі підтримувати заданий температурний режим;
контролювати системи додаткового обігріву;
налаштовувати освітлення, при цьому встановлювати особливі параметри на певний час;
знизити витрати на електроенергію;
контролювати аудіо – та відеосистеми (наприклад, розподілити сигнал рівномірно по приміщенню);
запобігати витоку газу або води;
прогрівати лазню у віддаленому режимі;
запускати механізми (наприклад, віддалено закрити двері);
імітувати присутність людини в будинку.

І це далеко не всі можливості «розумного будинку», що говорить про те, що система дуже багатофункціональна.

Плюси і мінуси розумного будинку

Як і інші пристрої система “Розумний будинок” має переваги, заради яких її варто встановити. Серед них:

Безпека. Система повністю контролює приміщення. Якщо був здійснений незапланований доступ, то вона надішле повідомлення про це. При виникненні надзвичайних подій “Розумний будинок” спробує їх запобігти, в тому числі виникнення пожеж. Він дозволяє спостерігати за тим, що відбувається в будинку з будь-якої точки світу.
Простота у використанні. Вся система управляється єдиним пристроєм. Найчастіше це мобільні телефони.
Гнучкі налаштування. Система дозволяє підлаштовувати пристрої під себе, змінювати їх функції. Так само в неї можна додавати інші прилади в будь-який зручний час.
Економія. «Розумний будинок» знижує витрати за комунальні рахунки. Це пояснюється тим, що система відключає пристрої, які не використовуються в даний момент. Відповідно навантаження на мережу знижується, а разом з нею і споживання електроенергії. Економія на освітленні може досягати 40%, а на опаленні 30%.
Автоматизація. Велика частина побутових предметів може бути підключена до “розумного будинку”. Відповідно це дає можливість управляти ними в автоматичному режимі. Це значно економить час.
Дизайн. Всі елементи системи (кнопки, термостати, датчики, розетки, вимикачі) виглядають сучасно і стильно вписуються в будь-який інтер’єр.

Мінуси у «Розумного будинку» теж є. До них відносяться:

Ціна. Незважаючи на те, що пристрій системи в основному складається з примітивних датчиків, камер, сенсорів, її вартість дуже висока. Щоб окупити «Розумний будинок» потрібно мінімум 5 років.
Обслуговування. Як і будь-яка інша техніка, система може зламатися. У цьому випадку проблему можуть вирішити тільки досвідчені установники, яких поки що не дуже легко знайти. До того ж поломка однієї деталі може вивести з ладу ланцюжок інших пристроїв.
Установка. Система дротова, тому її потрібно встановлювати або відразу під час ремонту, або робити його під неї.

Головне при установці системи “Розумний будинок” вибрати якісне обладнання і досвідчених працівників. Тоді вона буде служити довго, тим самим спрощуючи життя.