Розумний будинок особливості та переваги

Розумний будинок являє собою комплексну систему автоматизації управління всілякими пристроями, що знаходяться в житловому приміщенні. Вперше це нововведення з’явилося в середині минулого століття, але тільки сьогодні воно користується найбільшою популярністю, все більше число людей вважають за краще саме цей метод контролю за технічним оснащенням свого житла.

Основи технології

Розумний будинок містить набір приладів, здатних самостійно вирішувати і виконувати певні завдання в побуті. Функціонування системи ґрунтується на принципі виконання команд, які отримує основний контролер, як від спеціальних датчиків, так і безпосередньо від людини. Наприклад, ви повідомляєте системі, що потрібно зварити каву або змінити температурний режим в кондиціонері. Подібне спілкування може здійснюватися за допомогою голосової команди, пульта управління або гаджета.

Перебування людини поруч для системи не завжди обов’язково. Комп’ютер може передавати пристроям команди в конкретний час за заздалегідь заданими алгоритмами або сам реагує на показання датчиків і в залежності від зміни умов самостійно приймає рішення. Наприклад, в системах клімат контролю спеціальні датчики передають центральному контролеру показання вологості і температури, після чого він виставляє необхідні параметри. Або ж датчики руху реагують на активність в приміщенні, коли там повинно бути все спокійно – центральний контролер включає сигналізацію або відправляє сигнал охороні.

Складовими унікальної системи є три основні елементи:

Датчики, що приймають сигнал ззовні;
Контролер, який обробляє отримані відомості і приймає рішення;
Пристрої, що виконують певні завдання і поліпшують побут людини.

Провідний або бездротовий зв’язок забезпечує з’єднання між собою всіх складових розумного будинку.

Чим приваблює Розумний будинок?

Система має масу безперечних переваг:

Ергономічність-використання унікального технічного оснащення дозволяє економити на витратах, застосовуючи різні способи зменшення енергоспоживання.
Надійність-Розумний будинок сигналізує не тільки про несанкціоноване проникнення в житло, а й про виникнення загоряння, задимленості, повені, вихід людини з приміщення в невстановлений для цього час.
Забезпечення комфортних умов проживання-прохолоду в літню спеку, тепло в зимову холоднечу, повітря з оптимальною вологістю забезпечить система, не відволікаючи господарів від важливих справ.
Можливість дистанційно контролювати різні прилади та інженерні системи.
Простота в обслуговуванні і управлінні – щоб користуватися розумною системою, не обов’язково мати спеціальну освіту і досвід.

Сьогодні Розумний будинок все частіше можна зустріти в квартирах і приватних будинках. Все більше людей вибирають цього унікального помічника. Він найкращий приклад того, що чекає людину в майбутньому, але доступно вже зараз.