Умный дом: основы технологии и ее преимущества

Розумний будинок: основи технології та її переваги

Автоматичне керування домашніми пристроями в “розумному домі” більше не є винаходом фільмів про майбутнє, а неминучою реальністю, до якої серйозно ставляться найбільші гравці в сфері технологій, такі як Apple, Google, GE або Microsoft. Цей ринок оцінюється в десятки мільярдів доларів. Розумні будинки обіцяють не тільки безпеку і зручність, але і економію для власників.

Основи алгоритмів автоматизації

Принцип домашньої автоматизації простий. Серцем системи є блок управління, який відправляє користувальницький сигнал на відповідні контролери і периферійні датчики. Користувач може встановити відповідні параметри, що запускають мимовільну роботу пристроїв, наприклад температуру або сонячне світло, або керувати ними вручну. Сигнал може бути голосовою командою або надходити з мобільного пристрою: планшета або смартфона, оснащеного відповідним програмним забезпеченням.

Наступний крок у майбутнє-по-справжньому розумний будинок. Він буде збирати, і обробляти різні дані для виконання більш складних послідовностей дій, які вимагають втручання людини сьогодні. Ми вже можемо спілкуватися з будинком з будь-якої точки світу. І найголовніше, при необхідності наш будинок зв’яжеться з нами.

Надійність комунікацій

Хоча думка про розумний будинок для більшості з нас приходить на розум при передачі даних між пристроями через Wi-Fi, в даний час на ринку існує кілька протоколів передачі даних між окремими елементами системи, як фізично, так і бездротовими, які є ядром майбутнього Інтернету.

Одним з таких методів є протоколи зв’язку, призначені для домашньої автоматизації. Серед найбільш часто згадуваних:

MimiSmart
X10,
ZigBee,
Z-Wave
Insteon та інші.

Справа в тому, що ці протоколи споживають менше енергії і пропускної здатності, ніж загальновідомі Wi-Fi, але для підключення різних типів (в тому числі бездротових) необхідний шлюз і концентратор, який дозволить гармонійний потік даних між ними.

SMS-технології

Що якщо інтернет з якоїсь причини закінчиться? Тоді рішенням може стати обмін смс. Технологія, що лежить в основі SMS, не зазнала суттєвих змін з моменту її створення в 1990-х роках, але платформи, що полегшують автоматичну доставку повідомлень, еволюціонували. Сьогодні текстові повідомлення можуть бути інтегровані з будь-яким програмним забезпеченням, системою або додатком, також призначеним для домашньої автоматизації.

Коли справа доходить до вибору найпоширенішої в світі технології зв’язку між пристроями розумного будинку, останнє слово ще не було сказано. Жодному з ринкових гігантів поки не вдалося представити рішення, яке було б досить вигідним, щоб затьмарити інших. Поки цього не станеться, клієнти будуть вибирати з широкого спектру додатків, керуючись конкретними потребами і специфікою свого розумного будинку.