Розумний будинок як працює і з чого складається

Часто, перебуваючи поза домом, ми намагаємося згадати: а вимкнули праска з розетки або конфорку на плиті. У такій ситуації вірним помічником стане smart house або розумний будинок в перекладі з англійської.

Розумний будинок-автоматизована система пристроїв, які виконують свої функції без втручання людини. Управління здійснюється з пульта або голосовою командою, перебуваючи в приміщенні, або віддалено з планшета, смартфона. Система може бути з’єднана проводами або обійтися без них.

Як працює Розумний будинок

Система Розумний будинок легка і зрозуміла у використанні. Дозволяє налаштовувати роботу електрики і побутових приладів, а також контролювати ситуацію в будинку під час вашої відсутності.

Безпека

Безпеку приміщення можна довірити охоронної сигналізації. Вона закриє двері, поставить до відома Вас і поліцію про проникнення сторонніх. Можна убезпечити приміщення від витоку газу, води і появи диму. Система усуне витоку і сигналізує Вам про неполадки.

Автоматизація щоденних процесів

Комфорт і затишок будинку залежать, перш за все, від температури і вологості. За допомогою клімат контролю можна встановити комфортні показники. При чому, вони можуть відрізнятися в залежності від потреб, присутності в будинку, пори року. Мікроклімат кожної кімнати може бути унікальним для кожного члена сім’ї. Це дозволить заощадити на електриці та опаленні.

Система управління світлом допоможе встановити необхідний рівень освітлення в різних кімнатах в залежності від часу доби і переваг членів сім’ї. А також проконтролює можливе відключення електроенергії і перехід на генератор. Автоматично система стабілізує напругу в мережі, забезпечуючи постійну і стабільну роботу всіх систем і побутових приладів.

Прибрати, запустити пральну машину, приготувати каву, обмежити перегляд телевізора або проведення часу за ноутбуком для дітей. Список можна продовжувати. Система Розумний будинок незамінний помічник.

З чого складається Розумний будинок

Система Розумний будинок складається з центрального контролера, датчиків, елементів управління і керованого обладнання.

Центральний контролер-мозок системи, який підключений до комп’ютера для своєчасного виконання зазначених установок. Аналізує інформацію, що надходить з датчиків, і управляє підключеним обладнанням.

Датчики зчитують інформацію про мікроклімат приміщення, навколишнє середовище, стан побутових приладів. Найбільш поширені:

датчик температури і вологості;
датчик відкривання дверей;
датчик протікання води;
датчик диму;
відеокамера;
тривожна система;
датчик руху;
розумна розетка.

Елементи управління-пристрої, за допомогою яких подається команда центральному контролеру. Ваш голос, бавовна в долоні, пульт, смартфон.

Кероване обладнання-побутова техніка та електрика, що входить до складу системи розумний будинок. Саме для організації управління обладнанням та автоматизацією його роботи і потрібна система.

Система Розумний будинок-реальність для бажаючих автоматизувати щоденні побутові процеси і убезпечити свій будинок. Купівля звичайно не першочергова і не дешева. Але гідна Вашої уваги. Мріємо і втілюємо в життя!