Розумний будинок-інструкція для чайників

04 Вересня 2021

Сучасний розумний будинок-це вже не далеке майбутнє, а сьогодення. Такі системи з регулярністю з’являються в квартирах і будинках. Багатьох, хто придивляється до цієї технології, хвилюють питання: “є такі пристрої, які можна купити і не переплачувати за установку?”Давайте розбиратися разом.

З чого почати?

Технічних рішень для розумного будинку придумано безліч, тому сформувався великий вибір пристроїв під будь-які завдання. Якщо є знання в IT і поняття на рахунок технічних тонкощів електротехніки, то можна заощадити і сконструювати все самостійно під свої завдання.

З’єднання системи розумний будинок може бути провідним і бездротовим. Надійніше дротове з’єднання, тому що не залежить від розрядки акумулятора або перебоїв з інтернет-зв’язком. Якщо запланувати таку систему на стадії будівництва будинку, то дроти будуть зовсім не помітні. На старті будівництва або ремонту є можливість все продумати і заховати проводку в плінтуса, щитки, стіни. Але при виборі вбудованих рішень слід враховувати вагомі витрати на будівельні роботи. Якщо ж в будинку вже зроблений ремонт, то краще зупинитися на бездротової техніці, яка встановлюється довільно.

Мета впровадження розумного будинку

Створюється домашня розумна система для вирішення наступних завдань:

  • Безпека житла. Припиняються проникнення сторонніх, пожежа, витік води або та інше.
  • Економія ресурсів. Можна налаштувати живлення електричних приладів, відрегулювати опалення.
  • Регулювання параметрів. Налаштовується вологість повітря, температура, ступінь яскравості освітлення.
  • Зручність. Легке управління освітленням, шторками, телевізором, магнітофоном, кухонною та побутовою технікою, навіть не перебуваючи вдома.

Розумний будинок включить тепла підлога, щоб до пробудження господарів він вже був теплий, подбає про нічне прання і миття посуду. З метою безпеки він відключить непотрібні електроприлади, коли нікого немає вдома. Безпека і економія ресурсів в наявності.

Способи організації

Незалежно від способу зв’язку до складу розумного будинку входять наступні елементи:

Контролер (хаб) – центр управління, який з’єднує елементи системи в одне ціле і з пристроями поза системою «Розумний будинок».

Датчик (сенсор) – пристрій, що розпізнає відхилення від норми (загрози) і подає сигнали тривоги.

Актуатор-пристрій, що виконує команди. Контролер для труб, розумний чайник і багато іншого працює від актуаторів.

В системі розумного будинку використовується різна зв’язок: Wi-Fi, Bluetooth, протоколи типу Z-wave і Zigbee. Тому деякі види пристроїв часто працюють на батарейці рік і більше.

Види датчиків

Щоб реалізувати сценарії розумного будинку, використовують різноспрямовані датчики, серед яких:

Датчики руху. У більшості випадків відповідають за автоматичне включення світла, відкривання дверей, воріт.

Датчики відкриття дверей або вікон. Призначені, щоб подавати при події тривожні сигнали в хаб, сигналізувати відразу ж на пульт охоронного підприємства.

Датчики протікання. Відповідають за проблемні місця в будинку, де може з’явитися текти. Коли на датчик потрапляє вода, він видає тривожний сигнал. А якщо встановлений розумний перемикач, то навіть перекриває воду.

Датчики диму. У всіх нових будинках вони вже встановлені забудовником за замовчуванням.

Датчики, що відповідають за температуру, освітлення, вологість. Такі прилади відповідають за комфортну домашню атмосферу. Наприклад, приглушують світло або поливають квіти.

Готові або Збірні рішення вибрати?

Створити розумний будинок можна з різного обладнання або ж скористатися готовими рішеннями. З обладнанням таких виробників як Home Assistant, Majordomo, Schneider, Openhab, ioBroker, ABB, Domoticz, HomeBridge впораються хіба що просунуті користувачі. Хто не володіє таким рівнем знань краще використовувати одне з готових рішень. Яке? Це залежить від смаку. У кожного свої переваги в техніці.

Окремо варто виділити голосові помічники. З їх допомогою управляти розумним будинком легко, а розумні колонки в складі таких помічників можуть працювати в якості хаба. Російська мова на поточний момент добре розпізнає Яндекс.Аліса. Решта не всі слова розуміють коректно.

Яке рішення дешевше?

Система для розумного будинку стоїть по-різному. Все залежить від завдань, які на неї покладені. Приблизні витрати:

  • Прихована дротова система – 2-5 тис.грн. за квадратний метр площі.
  • Прихована дротова система – 2-5 тис.грн. за квадратний метр площі.
  • Розумні розетки, лампочки, інші гаджети-1-2 тис. грн./ шт .
  • Локальний сервер-новий близько 10 тис. грн., б / у-2 тис. грн.
  • Контролер – не більше 1-2 тис. грн.

Мінімальна ціна готових комплектів від вендорів та інтернет-провайдерів варіюється від 3 і аж до 20 тис.грн. в залежності від комплектності.

Висновок

Щоб створити розумний будинок, слід враховувати не тільки те як буде все купуватися, окремо або цілим комплектом, але і ступінь знань власників в області електротехніки та інформаційних технологій. Розумний будинок в простому виконанні при самостійній установці обходиться десь 3-7 тис.дол.. Загалом, у кого які апетити. Почавши автоматизацію один раз, дуже важко зупинитися.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка