Розумний будинок очима споживача

“Розумний” будинок зсередини

Нещодавно мій колега закінчив багаторічний ремонт своєї заміської резиденції. Будиночок відремонтував. Шпалери поклеїв, водичку підвів. Освітлення організував. Потім став страждати-як кинути фазенду без нагляду? Особливо в наші смутні часи. Раптом що?

Закрив квартиру на ключ і самоізоліровался на дачі.

Перша ж прикра відлучка на роботу принесла неприємності.

Чи не відпускало спогад про включеному в розетку прасці. Він замовкав на півслові, а в очах явно спалахували язики полум’я, що лижуть дах. До вечора рішення було прийнято

Розумний будинок-наше все.

Діяв мій приятель з маніакальною рішучістю. До понеділка всі розетки в будинку різко порозумнішали, а щасливий власник безпечного житла включав і вимикав опалення і зволожувач, тикаючи пальцем в смартфон.

Після клімат-контролю прийшла черга економії на освітлювальних приладах. Спеціальні датчики відстежували рівень природного освітлення і оптимізували його, орієнтуючись на одного господаря.

Далі-більше.

Кіт не повинен страждати на самоті. З’явилися відеокамери і датчики руху. Зосереджені спостереження за переміщеннями кота призвели до розуміння злочинної байдужості господаря до потреби тварини в соціалізації. Був найнятий чоловік, який доглядав за котом через відеокамери і розмовляв з ним добрим голосом, поки господар заробляв на корм тяжкою працею.

Потім з’явилася система безпеки, що спостерігає за безпекою периметра.

Датчика протікання були поставлені, очевидно, вже з любові до системи.

Таким чином, домашня фортеця виявилася оснащена

Системою безпеки:
Датчиками руху
Датчиками присутності
Датчиками розбиття скла,
Датчиками відкриття дверей і вікон
Сирена
Відеокамера
Системою клімат-контролю:
Датчиками вологості
Датчиками температури
Термостат
Гигростатами
Терморегулятор
Системою управління освітленням:
Розумними вимикачами
Контролерами для управління світлодіодними світильниками
Датчиками освітленості

Посеред усього цього благообразія розташовувався Мегамозок-центр управління польотом, Альтрон, сірі і Аліса в одному флаконі, який упорядковував весь цей космос навколо власника.

Мабуть, майбутнє вже настало

Звичайно, було не дуже рентабельно збирати всю систему по частинах, оскільки сучасний ринок пропонує покупцеві вже зібрані комплекти, збалансовані з урахуванням дуже різних потреб.

Інтернет речей розвивається стрімко. Сьогодні система “Розумний будинок” може забезпечити вашу безпеку, приготувати віддалено каву, або запустити відкладений старт мультиварки, догляне за дітьми або літніми родичами, але це не межа. Крім спрощення та організації побутових, потреб Розумний будинок обзаводиться технологіями, які, швидше за все, увійдуть органічною частиною в нашу повсякденність, наприклад, в якості доповненої реальності, дозволяючи, наприклад, не тільки слухати музику, але і милуватися зображенням улюбленого виконавця на тлі нашої вітальні. Головне-бути готовим прийняти це нове. Нехай з малого … нехай поки з розумною розетки.